W dniu 12 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy Kolei Mazowieckich edycji 2021/2022. Pierwsza organizacja zamknięciowa będzie obowiązywała do 12 marca 2022 r. Tego samego dnia wprowadzone zostaną zmiana odległości taryfowych.

Rozkład został opracowany na podstawie obecnie obowiązującego, natomiast pojawiają się w nim pewne nowości. Uwzględnia on też planowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe prace modernizacyjne trwające od dłuższego czasu na odcinku Sochaczew – Łowicz Główny oraz w obrębie stacji Warszawa Zachodnia.

Rozkłady jazdy obowiązujące od 12 grudnia 2021r:

R1 Warszawa – Skierniewice

Rozkład jazdy pozostaje zbliżony do obecnego. Część pociągów kursować będzie do/z stacji Warszawa Główna. Z uwagi na kolejną fazę prac modernizacyjnych związanych z przebudową stacji Warszawa Zachodnia, jego zmiana nastąpi 19 grudnia 2021 r. i 17 lutego 2022 r.

Do pobrania: R1 Warszawa-Skierniewice 12-18 XII (3 XII)
Do pobrania: R1 Warszawa-Skierniewice 19 XII-12 III (3 XII)


R3 Warszawa – Łowicz Główny

Z uwagi na trwające prace w stacji Łowicz Główny oraz na szlaku Sochaczew – Bednary wciąż będzie uruchamiana ZKA na odcinku Sochaczew – Łowicz Gł. za wybrane pociągi. Rozkład jazdy ulegnie zmianie w dniu 23 grudnia 2021 r., kiedy więcej pociągów będzie mogło dojechać do Łowicza Głównego.

Do pobrania: R3 Warszawa-Kutno 12-22 XII (3 XII)


Informujemy, że z dniem wejścia w życie rozkładu jazdy pociągów edycji 2021/2022, tj. od 12 grudnia 2021 r., w Opisie Sieci Krajowej zostanie wprowadzona aktualizacja odległości taryfowych dotycząca systemów sprzedaży biletów wszystkich pasażerskich przewoźników kolejowych, w tym Kolei Mazowieckich.

Odległości taryfowe mogą się różnić od dotychczasowych. Korekta odległości może spowodować przekroczenie progu taryfowego, co oznacza, że należności za przejazd w niektórych relacjach mogą ulec zmianie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: