Jest decyzja środowiskowa na poszerzenie autostrady A2 o dodatkowy pas ruchu w woj. mazowieckim. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję środowiskową umożliwiającą kontynuację prac związanych z przygotowaniem rozbudowy autostrady A2 o dodatkowy pas ruchu na odcinku od granicy województw mazowieckiego i łódzkiego do węzła Konotopa.

W czerwcu br. GDDKiA otrzymała decyzję środowiskową na poszerzenie A2 w województwie łódzkim, co oznacza, że w sumie ok. 89 km autostrady zyska dodatkowy pas ruchu.

Jakie nastąpią zmiany na drodze?
Na autostradzie A2 dobudowane zostaną dodatkowe pasy ruchu po wewnętrznych stronach obu jezdni istniejącej drogi. Do wykorzystania jest pas dzielący, który został wybudowany podczas realizacji autostrady. Ponadto przebudowany zostanie system kanalizacji deszczowej, a oświetlenie zostanie zmienione na typu LED. Planowana jest również rozbudować istniejące miejsca obsługi podróżnych (MOP) o dodatkowe miejsca postojowe oraz drogi wewnętrzne.

Docelowo A2 będzie miała od węzła Konotopa do węzła Pruszków po cztery pasy ruchu na jednej jezdni, natomiast dalszy odcinek do węzła Łódź Północ po trzy pasy ruchu.

Przetarg i realizacja
Dalszym etapem, po zapewnieniu finansowania, będzie ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji w systemie Projektuj i buduj. Postępowanie ma zostać ogłoszone jesienią tego roku. Przy sprawnym przebiegu procedury, możliwe jest podpisanie umowy wiosną 2022 r. Rozpoczęcie robót w terenie GDDKiA przewiduje jesienią 2023 r. a zakończenie na przełomie 2025 i 2026 r.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: