W tegoroczne wakacje możemy spodziewać się znacznych utrudnień w ruchu kolejowym. Spowodowane będą głównie remontem mostu średnicowego, ale także budową przystanku kolejowego Ursus-Niedźwiadek.

Most średnicowy łączy dworce Warszawa Centralna i Śródmieście z dworcem Warszawa Wschodnia. Umożliwia przejazd pociągów w centrum Warszawy przez Wisłę. Remont tej przeprawy planowany był od dawna. Ze względu na zły stan mostownic (drewniane belki używane jako podkład pod szyny na mostach) w lutym 2012 roku ograniczono na nim prędkość do 40 km/h - Zaplanowane prace pozwolą na przywrócenie prędkości eksploatacyjnej – 60 km/h. - powiedział naszej redakcji Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK. - Na czas robót planowane jest zawieszenie ruchu na torach służących ruchowi podmiejskiemu. Prace będą polegały na wymianie ok. 1500 mostownic. Będzie wymagało to demontażu obydwu torów. Zaplanowane roboty pozwolą na utrzymanie zakładanej przepustowości szlaku kolejowego oraz przyczynią się do likwidacji ograniczeń prędkości.

Nie został jeszcze ustalony pełen harmonogram wyłączeń ruchu. W czasie remontu utrzymana będzie ciągłość kursów po torach dalekobieżnych. Pasażerów linii podmiejskiej mogą spotkać jednak utrudnienia podobne do tych jak przy remoncie tunelu średnicowego. Od strony zachodniej będą mogli dojechać tylko do dworca Warszawa Zachodnia. Stamtąd zostanie wprowadzony ruch wahadłowy do stacji Warszawa Śródmieście. Od strony wschodniej pociągi będą kursowały tylko do Warszawy Wschodniej. Prawdopodobnie cześć ruchu podmiejskiego zostanie skierowana przez stację Warszawa Gdańska.

To nie jedyne utrudnienia czekające na pasażerów pociągów podmiejskich linii z Skierniewic. W maju mogą rozpocząć się utrudnienia w ruchu w okolicy nowo budowanego przystanku Ursus Niedźwiadek. Pod torami budowane będzie przejście podziemne. Zamknięcia ruchu kolejowego w tym miejscu będą występować do początku września.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: