Wiadukt na ul. Łopuszańskiej otwarty po remoncie

Kończą się wakacje, a z nimi wakacyjne remonty. W nocy z piątku na sobotę otwarta zostałą remontowana zachodnia jezdnia wiaduktu nad torami WKD w ul. Łopuszańskiej.

Remont wiaduktu polegał na zerwaniu starej nawierzchni wraz izolacją, której nietrwałość była główną przyczyną rozpoczęcia robót na obiekcie. Stara izolacja nie przetrwała próby czasu oraz polskich warunków atmosferycznych, nie zespoiła się z płytą główną wiaduktu, co powodowało mikropęknięcia i degradację nawierzchni asfaltowych. Przy okazji wymiany izolacji zamontowane zotały nowe bariery energochłonne, a także belki gzymsowe. Pasażerowie będą oczekiwać na autobus pod nowiutką wiatą stojąc na nowej nawierzchni chodnika.

Wykonawcy pozostały jeszcze drobne prace przy klatkach schodowych prowadzących na szczyt wiaduktu oraz uprzątnięcie terenu. Łączny koszt remontu 2,3 mln zł. W przyszłoroczne wakacje rozpocznie się remont wiaduktu wschodniego.

W związku z zakończeniem remontu przeniesiony został także sod wiaduktu tymczasowy przystanek linii 401. Po zakończemniu remontu autobusy odjeżdżać będą ze szczytu wiaduktu.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: