W maju opisywaliśmy koncepcję budowy nowej szkoły w Regułach. Do przedstawionego projektu mieszkańcy mieli wiele uwag. Dlatego 30 października br. podczas spotkania w urzędzie gminy zaprezentowano zupełnie nową koncepcję architektoniczną szkoły podstawowej, która ma powstać w Regułach.

Główne założenia nie uległy zmianie i szkoła projektowana jest dla 400 uczniów. Oba projekty różnią się od siebie jednak diametralnie i w nowej koncepcji architektonicznej usunięto mankamenty, na które zwracali uwagę rodzice i nauczyciele. Projekt ten jest też dużo odważniejszy, dzięki czemu zamiast kolejnej zwykłej szkoły ma szanse powstać obiekt sprzyjający rozwojowi dzieci i stanowiący jeden z symboli gminy.

Podstawowe różnice to komunikacja. Zamiast długich i wąskich korytarzy, głównym elementem budynku jest hall z szerokimi schodami, stołówką i miejscem, w który można organizować różne przedstawienia. Oddzielnie wydzielono skrzydła dla dzieci z klas 1-3 i 4-8 tak, by nie mieszały się i nie przeszkadzały sobie. W centrum każdego z bloków znajdują się szerokie korytarze i zaplecze sanitarne. Ważnym elementem nowego projektu jest oczywiście hala sportowa, spełniająca wymogi dla wszystkich dyscyplin, w tym piłki ręcznej. Znajdzie się tam również trybuna mogąca pomieścić 300 osób.

Budynek charakteryzuje się wieloma ciekawymi rozwiązaniami. Będzie energooszczędny, wyposażony w instalację fotowoltaiczną. Na dachu hallu powstanie ogród i zielone klasy, do których dzieci będą mogły wejść także z zewnątrz budynku. W celu zatrzymania wód opadowych większość powierzchni dachu zostanie pokryta rozchodnikiem.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją koncepcji budynku. Uwagi i opinie dotyczące obiektu należy przesyłać do 13 listopada br. na adres sekretariat@michalowice.pl.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Nowa szkoła... po nowemu


To może Cię zainteresować: