17 czerwca, w Centrum Kultury w Błoniu, świętowano jubileusz 10-lecia  Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza MAZOVIA. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych  7 stowarzyszonych gmin: Błonia, Brwinowa, Leszna, Milanówka, Michałowic, Nadarzyna i Podkowy Leśnej; działacze sportu i kultury; opiekunowie; duża grupa dzieci i młodzieży oraz Katarzyna Woźniak – łyżwiarka szybka, brązowa i srebrna medalistka olimpijska.

Zgromadzonych powitał prezes stowarzyszenia, burmistrz gminy Milanówek Jerzy Wysocki przypominając, że stowarzyszonym gminom nie łatwo było znaleźć obszar współdziałania. Takim obszarem okazał się sport oraz artystyczna działalność przedszkolaków. Prezes w swoim wystąpieniu podał również kilka liczb, z zestawienia statystycznego przygotowanego przez koordynatora działań stowarzyszenia, radnego gminy Milanówek Wojciecha Wlazło. W ciągu 10 lat, w imprezach sportowych organizowanych przez stowarzyszenie, wzięło udział 2600 zawodników (dzieci i młodzież), zaś w imprezach artystycznych 400 przedszkolaków. Wręczono 2010 medali i 357 pucharów. Prezes stowarzyszenia poinformował ponadto, że w drugim dziesięcioleciu, dotychczasowe obszary współdziałania zostaną poszerzone o kulturę, turystykę i ekologię.

Podczas uroczystości wręczono puchary i statuetki burmistrzom i wójtom, oraz szczególnie aktywnym działaczom, trenerom i dyrektorom szkół, a także  drobne upominki  grupom młodzieży z poszczególnych gmin biorących udział w rywalizacji sportowej. W 2013 roku w rywalizacji sportowej I miejsce zajęła  młodzież z Michałowic, II miejsce młodzież z Błonia, zaś III miejsce młodzież z Milanówka.

Zebrani mogli również podziwiać występy taneczne dzieci z przedszkoli: w Ruścu (gmina Nadarzyn), w Nowej Wsi (gmina Michałowice) i w Błoniu, które zwyciężyły w ostatnim Przeglądzie Tanecznym Przedszkolaków, a także występy wokalne uzdolnionej młodzieży: Sylwii Borkowskiej i Kamila Sidora. Wyświetlone były również dwa filmy: „Mazovia” - zrealizowany przez Mariusza Koszutę, który  otrzymał statuetkę „za wartość dodaną” – jak stwierdził prezes stowarzyszenia oraz „90 lat na Olimpijskim Szlaku”.

Ewa Kubacka

Tego dnia awaria aparatu fotograficznego uniemożliwiła mi wykonywanie zdjęć. Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej Stowarzyszenia Mazovia.

 

,

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: