Mieszkańcy Milanówka, którzy w sobotę 17. grudnia oparli się szaleństwu przedświątecznych zakupów i o godz. 16.00  wybrali się do Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Wójtowskiej, a potem do Małej Galerii MCK – nie żałowali.

Szkoła przy Wójtowskiej już po raz  czternasty zaprosiła na spotkanie "Twórczy Milanówek”. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję poznać autorkę bardzo udanego debiutu literackiego Magdalenę Szelągowską (o jej książce „Damy radę Mamo” pisaliśmy na łamach Obiektywnej Gazety Ineternetowej), wysłuchać propozycji muzycznych Zespołu  „Na Plusie” w składzie Szymon Słowacki i Maciej Litwiński oraz piosenek śpiewanych przez uczniów szkoły, a także podziwiać parę taneczną Maję Stępniak i Radosława Brańskiego.
Jak co roku odbył się pokaz mody. Tym razem urocze modelki prezentowały projekty firmy FOR. Informację o Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie, zapraszając do jego odwiedzenia, przekazała Dyrektor Muzeum Małgorzata Bojanowska- Pomierny.
Scenariusz imprezy przygotowały Maria Swolkień-Osiecka i Joanna Majewska, a oprawę muzyczną Dariusz Biernacki.
Przed i po części artystycznej można było podziwiać rzeźby i obiekty Jakuba Łęckiego „Czas, przestrzeń i ruch” oraz  zakupić prezenty „pod choinkę”, korzystając z bogatej oferty rękodzieła artystycznego przygotowanej przez milanowskich twórców.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka, w której nie łatwo było o wolne miejsce, nie mówiąc już o stoliku.
Zainteresowani tematyką obrzędów związanych z wieczerzą wigilijną nie mieli niestety, zbyt wiele czasu na przyjacielskie pogawędki przy smacznych ciastach lub chlebie ze smalcem, gdyż o godz.18.30, w Małej Galerii MCK rozpoczynało się już VII spotkanie z cyklu „Tradycje polskie” – „Miód, mak, orzechy” symbolika wieczerzy wigilijnej, zorganizowane przez Stowarzyszenie „Razem dla Milanówka" i Państwowe Muzeum Etnograficzne. Po prelekcji można było wysłuchać kolęd z XIX wiecznych pozytywek, oraz degustować różne potrawy przygotowane na bazie mleka i miodu. Organizatorzy zadbali o odpowiadający tematowi prelekcji wystrój Galerii.

fot. Mariusz Koszuta i Ewa Kubacka

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Atrakcje przedświątecznej soboty


To może Cię zainteresować: