To już dwunaste spotkanie z tego cyklu, na które mieszkańców Milanówka i nie tylko, zaprosił Zespół Szkól nr 2 im. gen. Józefa Bema w Milanówku oraz Towarzystwo Miłośników Milanówka.

Dnia 5 grudnia, na zwykle spokojnej w sobotę po południu ulicy Wójtowskiej, tym razem duży ruch. Parking przed szkołą i okoliczne uliczki pełne samochodów. Wchodzących do szkoły witają uczniowie rozprowadzający cegiełki – dary dla szkoły na zakup pomocy naukowych.

„Twórczy” klimat od samego wejścia. Oczy wchodzących kierują się na wystawione w holu głównym pejzaże Sylwii Sikory-Tyszki. W holu bocznym stoiska z wydawnictwami o Milanówku i rękodziełem artystycznym - pięknie malowanym jedwabiem, biżuterią artystyczną i różnymi bibelotami związanymi tematycznie z nadchodzącymi świętami.

Zgromadzonych wita dyrektor szkoły, Agnieszka Zegarłowicz, a następnie oddaje głos prowadzącym spotkanie Leszkowi Kałuży i Jackowi Łoczowi. Zespól „Interpretacje” śpiewa „Truskawki w Milanówku” (szkoda, że siostry Dziewickie zaśpiewały tylko jedną piosenkę). Potem aktor Andrzej Preciss, w wywiadzie prowadzonym przez Marię Swolkień-Osiecką opowiada o swojej drodze do aktorstwa, o dobrych radach, jakich udzielił mu reżyser Jan Rybkowski i o lekcji pokory, jaką mu daje społeczna praca radnego w sąsiednim Brwinowie.

Zgromadzeni z przyjemnością słuchają arii Romualda Tesarowicza, domagając się bisów „naszego milanowskiego” basa i gromkimi brawami nagradzają fragment „Monologów Kobiet” autorstwa Joanny Sarneckiej-Drużyckiej, wyreżyserowany przez Iwonę Dornarowicz, a wykonany z dużą ekspresją przez Zuzannę Śmiechowską.

Spotkanie kończy pokaz tkanin artystycznych Barbary Matuszewskiej-Berg, przygotowany przez Joannę Majewską i Dariusza Biernackiego, który również wykonał dwie pieśni. Pięknymi motylami, bo takie miało się chwilami wrażenie, oglądając pokaz, były poruszające się tanecznym krokiem po wybiegu, modelki – uczennice szkoły.

Do zobaczenia za rok.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Twórczy Millanówek 2009


To może Cię zainteresować: