Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji Darka i Jego wcześniej zmarłej mamy. Podczas mszy  śpiewał zespół Capella Milanoviensis, a po mszy przyjaciele Darka udali się na cmentarz parafialny w Milanówku, gdzie miało miejsce poświęcenie kamienia upamiętniającego postać artysty, tak bardzo związanego z Milanówkiem.

Dariusz Biernacki był nie tylko śpiewakiem ale także nauczycielem, a przede wszystkim przyjacielem dzieci i młodzieży, których uczył śpiewu. Był również prezesem najstarszej w Milanówku organizacji pozarządowej – Milanowskiego Towarzystwa Letniczego. Występował w grupie teatralnej T Art. Współpracował z Milanowskim Centrum Kultury (MCK). Za pracę społeczną został odznaczony Milanowskim Liściem Dębu.

Na cmentarzu modliliśmy się w intencji Darka razem z proboszczem parafii św. Jadwigi Śląskiej  ks. kanonikiem Grzegorzem Jaszczykiem, który podarował milanowianom miejsce na ustawienie kamienia.

To właśnie przyjaciele, wśród których był również burmistrz Piotr Remiszewski, „rozmawiali z Darkiem” pieśnią, piosenką i słowem. Na cmentarzu wystąpili: Ola Boniecka, Iwona Dornarowicz, Patrycja Pruszyńska, burmistrz Piotr Remiszewski, dyrektor MCK Aneta Majak, Barbara Gilewska, Ewa Utecht-Grzana, Gabi Maliborska-Szmulewicz,  Hanna Makulec, wujek Darka, Marysia de Latour. Machaliśmy do radnej Hani Młynarskiej, która była jednym z inicjatorów ustawienia kamienia na milanowskim cmentarzu, ale nie mogła być na uroczystości z powodu choroby.

Ktoś powiedział o Darku „Rajski Ptak”. To prawda był „Rajskim Ptakiem” i Milanówek bez tego „Rajskiego Ptaka” nigdy nie będzie już taki sam. Zawsze będzie nam Go brakowało.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Druga rocznica pożegnania Darka Biernackiego


To może Cię zainteresować: