„Odważ się być dobrym” –  to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju przekazali władzom miasta i mieszkańcom, wraz z pięknymi własnoręcznie zrobionymi lampionami ze Światłem, harcerze z Hufca ZHP Milanówek im. J. Kusocińskiego, w środę 17 grudnia o godz.17, na Skwerze Ossendowskiego.

Dzień wcześniej, o godz. 11.00 Betlejemskie Światło Pokoju przekroczyło polsko-słowacką granicę, a w środę rano milanowscy harcerze odebrali je w Warszawie.

Na Skwer Ossendowskiego przyszło wielu mieszkańców: w tym Burmistrz, radni i duża grupa zuchów z ZSG nr 1. Zebrani zgromadzili się wokół ogniska, zapalonego Betlejemskim Światłem przez Burmistrza Jerzego Wysockiego. Podobnie, jak od wielu lat były kolędy, harcerski krąg, przez który do wszystkich w nim zjednoczonych dotarła iskra z najlepszymi Bożonarodzeniowymi życzeniami.

Betlejemskie Światło Pokoju, ten symbol nadziei, miłości i pojednania - będzie rozgrzewało nasze serca i oświetlało nasze drogi, a także zachęcało nas do większej życzliwości i serdeczności wobec bliźnich, a zwłaszcza wobec ludzi cierpiących, samotnych i chorych, którzy naszej życzliwości potrzebują najbardziej.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Betlejemskie Światło Pokoju 2012


To może Cię zainteresować: