Wdrożenie innowacyjnej technologii wellness oraz zakup środków trwałych umożliwiających wprowadzenie na rynek nowych i znacznie ulepszonych produktów z jedwabiu naturalnym to efekt unijnej dotacji w firmie Jedwab Polski z Milanówka. Umowy o dofinansowanie podpisali Mariusz Frankowski, Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych oraz Jerzy Dmochowski, Prezes Spółki.

Firma Jedwab Polski Sp. z o.o. już niebawem rozpocznie wdrażanie innowacyjnej technologii wellness do całego asortymentu. Zakupiony w ramach unijnego projektu sprzęt umożliwi druk nowych, o nieograniczonej palecie barw i strukturze wzoru, rodzajów rysunków na jedwabiu naturalnym, czego dotychczas nie można było wykonywać.

Gwałtowny rozwój technologii druku cyfrowego na cienkich materiałach, spowodował w ostatnich latach wzrost oczekiwania klientów w odniesieniu do różnorodności obrazów drukowanych również na jedwabiach. Dzięki nawiązaniu współpracy z Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich
w Poznaniu możliwe jest wdrożenie innowacyjnej technologii wellness, wzbogacającej jakościowo cechy samej tkaniny. Uszlachetnianie tkanin z jedwabiu naturalnego przyczyni się do uzyskania wyrobów, które posiadają właściwości: pielęgnujące, opóźniające starzenie, ujędrniające i wygładzające skórę użytkownika.

Przedsiębiorstwo z Milanówka unijne dofinansowanie w wysokości prawie 0,5 mln zł przeznaczy m.in. na zakup specjalistycznej drukarki, prace adaptacyjne, zakup oprogramowania oraz pralnicy szerokościowej. Jak informuje sam Beneficjent -Pan Jerzy Dmochowski, technologie i rozwiązania techniczne zaplanowane do wdrożenia w ramach projektu zostały optymalnie dobrane do naszych potrzeb, co gwarantuje powodzenie przedsięwzięcia i wzrost przychodów na poziomie 24,46% w stosunku 2012 r do 2016 r.

Firmowy produkt na wielkim ekranie

Jedwab Polski Sp. z o.o. wyprodukowała na zlecenie Muzeum Powstania Warszawskiego okazjonalną apaszkę inspirowaną chustą, którą nosili Powstańcy Warszawscy m.in. ze Zgrupowania „Radosław”. Granatowy materiał w białe grochy, z którego żołnierze szyli chusty dla całego Zgrupowania, według relacji pochodził z magazynów wojskowych na Woli. W Muzeum Powstania Warszawskiego znajduje się oryginalna chusta z 1944 roku. W wchodzącym właśnie na ekrany filmie „Powstanie Warszawskie”, pierwszym na świecie dramacie wojennym non – fiction, podobną nosi Stanisław Firchał ps. „Wicher”.

Kolekcja z Milanówka na olimpijskim wybiegu

Produkty spółki Jedwab Polski Sp. z o.o. zostały docenione także przez Polski Komitet Olimpijski. Firma była jednym z czterech dostawców strojów dla polskiej kadry na XXXIX Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008. Wśród produktów, które przygotowała dla naszych sportowców były m.in.: sukienki i szale ręcznie cieniowane, sweterki, koszulki polo, spodnie, spódniczki, skarpetki. Wszystkie produkty zostały wykonane z najwyższej jakości 100% jedwabiu naturalnego, gwarantującego pełny komfort i wygodę użytkowania. Kobiecą Kolekcję Olimpijską Pekin 2008 zaprojektowała młoda projektantka Sylwia Pleskot.

Nazwa Beneficjenta: Jedwab-Polski Sp. z .o.o
Tytuł projektu: „Wzrost konkurencyjności i innowacyjności firmy Jedwab-Polski Sp. z o.o. poprzez wprowadzenie do produkcji nowego asortymentu uszlachetnionych, drukowanych tkanin z jedwabiu naturalnego typu wellness”
Całkowita wartość projektu: 1 230 000,00 zł

Kwota dofinansowania (środki EFRR): 478 000,00 zł
Działanie 1.5 Rozwój przedsiębiorczości

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: