XVII Festiwal Otwarte Ogrody w Milanówku zakończył, cieszący się ogromnym powodzeniem mieszkańców, koncert w wykonaniu Anny Kostrzewskiej z Podkowy Leśnej wraz z zespołem. Przez 3 dni mieszkańcy byli zapraszani do  25 ogrodów, z czego 7 organizowało Milanowskie Centrum Kultury. Pierwsze ogrody otworzyły się już w piątek, przy czym ogrody Szkoły Muzycznej YAMAHA Milanówek i Milanowski Ogród Usług Społecznych były otwarte przez trzy dni.

Nasze zwiedzanie milanowskich ogrodów zaczęliśmy w piątek o 17.30 w Milanowskim Ogrodzie Usług Społecznych. Byliśmy zainteresowani koncertem inauguracyjnym kwartetu smyczkowego Fuerte. Współorganizatorem ogrodu była Żyrardowska Federacja Organizacji Pozarządowych Działaj.My. Okazało się, że przywitało nas więcej muzyków. Jak sami stwierdzili, wybrali lepsze brzmienie zespołu. Zależało im, by grana muzyka była odbierana przez wszystkich, bez względu na wiek (wśród słuchaczy były również dzieci). Koncert prowadził wiolonczelista. Artyści zaproponowali słuchaczom klasykę muzyki rozrywkowej.

Następnie odwiedziliśmy ogród Szkoły Muzycznej YAMAHA, gdzie wysłuchaliśmy koncertu Lesznowolskiej Orkiestry Symfonicznej, która grała melodie wiedeńskie i muzykę filmową. Koncertowi towarzyszyła wystawa obrazów Magdy Maciaszek – Amonaria. W Szkole Muzycznej YAMAHA byliśmy również w niedzielę, na koncercie „Chanson D’Amour” – muzycznej podróży po Francji, w wykonaniu Justine Berg (wokal), której towarzyszył na gitarze Krzysztof Jarosz. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Milanówka.

O godz. 20.00 uczestniczyliśmy w Uroczystym otwarciu Festiwalu Otwarte Ogrody. Festiwal otworzyli: dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury Aneta Majak i burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski, który przy okazji poinformował zgromadzonych mieszkańców o kolejnych środkach zewnętrznych, otrzymanych przez Milanówek, tj. 9,5 mln zł z Polskiego Ładu na inwestycje drogowe. W koncercie inaugurującym festiwal do tańca grał zespół Kapsell w składzie: Marcin Maroszek – akordeon; Tomasz Szcześniak – gitara, wokal; Przemysław Skałuba – klarnet, saxofon; Paweł Matuszak – perkusja.

Dowiedzieliśmy się również, że Milanówek ma aktualnie trzech Mecenasów Kultury: Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne SORNO – współwłaściciel Kacper Stankiewicz odebrał dyplom „Mecenas Kultury”,  Firmę DISAN-technika grzewcza, oraz Piekarnię  Janusz Witaszczyk.

W niedzielę odwiedziliśmy dwa ogrody: Grunt to zdrowie! Ogród SORNO i SORNO Kids oraz Ogród Harcerski. W ogrodzie SORNO można było skorzystać z konsultacji ortopedycznych z lekarzem (dla dzieci) i z fizjoterapeutą (dla dzieci i dorosłych) oraz wysłuchać prelekcji dotyczącej wad postawy u dzieci i młodzieży; doboru wkładek ortopedycznych; pierwszej pomocy oraz pielęgnacji noworodka z edukatorem ds. laktacji.

W Ogrodzie harcerskim adresowanym głównie młodemu pokoleniu, można było upiec kiełbaski w rozpalonym ognisku, oraz uczestniczyć w grach i zabawach na terenie Parku „Zielony Dołek”.

W niedzielę uczestniczyliśmy w Uroczystym zamknięciu XVII Festiwalu Otwarte Ogrody. Festiwal zamykała dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury Aneta Majak i burmistrz Piotr Remiszewski, który przypomniał licznie zgromadzonym mieszkańcom, że czeka nas czas wielu inwestycji. Na scenę zaproszono założyciela firmy SORNO – Mecenasa Milanowskiej Kultury. Festiwal zakończył koncert Anny Kostrzewskiej (wokal) ze wspaniałymi muzykami: Michałem Salamonem – piano, Wojciechem Pulcynem – kontrabas, i Jose Torres’em – kongo i instrumenty perkusyjne. Artyści zaprosili nas na muzyczną podróż po różnych krajach. Usłyszeliśmy rytmy latynoskie z Brazylii i Kuby, melodie paryskie i piosenki autorskie z tekstami wokalistki. Jedna z nich powstała podczas odpoczynku po wspinaczce w górach Bułgarii.

Na szczęście Festiwalowi Otwarte Ogrody w Milanówku sprzyjała pogoda. Burmistrz z humorem stwierdził, że to dzięki proboszczowi parafii św. Jadwigi.

Jak porównuje się sąsiednie gminy: Brwinów, który 4 czerwca br. otwierał Brwinowski Pałac Kultury (zrewitalizowany pałac Wierusz-Kowalskich, z którego przez wiele lat korzystało SGGW) i zrewitalizowany  Pałacyk Kasyno w Podkowie Leśnej z Milanówkiem, w którym dla bardziej licznej publiczności koncerty muszą odbywać się pod chmurką – to żal ściska serce. Przecież w rewitalizowanej obecnie Willi „Waleria” nie będzie sali, która może pomieścić około 200 osób.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Festiwal Otwarte Ogrody w Milanówku


To może Cię zainteresować: