W ramach 31 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Milanówku zorganizowano astronomiczne warsztaty, w których udział mogły wziąć rodziny z dziećmi. Organizatorzy zadbali o to, aby nie zabrakło ciekawych i przemyślanych zadań edukacyjno-rozwojowych. W czasie trwania spotkania trwała licytacja, do której mogły włączyć się zebrane osoby.

28 stycznia w SORNO Kids w Milanówku odbył się Rodzinny Piknik Astronomiczny, w którym na zainteresowanych czekało wiele atrakcji przygotowanych przez współorganizatorów akcji - Kosmiczna Akademia, Astro Grodzisk oraz Sztab WOŚP 5284. Dzieci na własne oczy miały okazje obserwować słońce przez teleskop słoneczny Lunt 60 oraz księżyca przez teleskopy MAK127 i Sky Watcher P200. Mobilizującymi i kształcącymi zajęciami okazały się warsztaty edukacyjne, z których najmłodsi uczestnicy mogli dowiedzieć się interesujących rzeczy na temat astronomii. Organizatorzy przygotowali też liczne zagadki i konkursy z nagrodami.. Dodatkowo w programie, nie zabrakło wspólnego budowania bazy na Księżycu za pomocą Transformersów i klocków Duplo, zabawy z elektromagnetyzmem i grawitacją oraz obejmowania cząsteczek promieniowania kosmicznego. Ciekawym doświadczeniem było odwiedzenie leśnego planetarium, w którym zobaczyć można było gwiaździste niebo i konstelacje oraz zaobserwować oddziaływanie święcącej kuli plazmowej. W czasie treningu astronomicznego, największą uwagę dzieci zwróciła postać z Gwiezdnych Wojen – Lord Vader z laserowymi mieczami, za którego przebrany był jeden z koordynatorów wydarzenia. Podczas spotkania dostępna była ASTRObiblioteka z pięknymi albumami i książkami o kosmosie oraz ASTROgaleria obrazów Układu Słonecznego, Drogi Mlecznej oraz galaktyki. Chętni mogli skorzystać z porady konsultantów medycznych, za których wartość usługi przysługiwał datek, w postaci cegiełki ofiarowanej dla WOŚP. Przez cały czas trwania pikniku rodzinnego trwała licytacja voucherów oraz gadżetów.

Warto wspomnieć, iż 27 stycznia o godz. 18:00 na żywo odbyła się licytacja przedmiotów, które zostały przekazane od darczyńców. Do wylicytowanych rzeczy należały, min. piłka UKS SPARTA z podpisem zawodników, koszulka Pogoń Grodzisk Mazowiecki z autografami piłkarzy, zdjęcie z autografem Roberta Lewandowskiego, voucher na trening przygotowania motorycznego z Luizą Złotkowską w Centrum Rehabilitacji SORNO, obrazy „Abstrakcja” i „Chodź zatańczyć ze mną” oraz gadżety i koszulki WOŚP. Kwota wylicytowanych rzeczy wyniosła 3 955 tysięcy złotych. Nie jest to jednak kwota finalna, o której poinformujemy w najbliższym czasie.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Międzygalaktyczna podróż dla całej rodziny


To może Cię zainteresować: