Zagrali po raz 30!

"Światełko do Nieba" zwieńczyło 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w ostatnią niedzielę stycznia pod hasłem „Przejrzyj na oczy”. W tym roku w akcję zaangażowanych było ponad 1600 sztabów nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju. Zbiórce pieniędzy, które przeznaczone mają być na wsparcie okulistyki dziecięcej, towarzyszyły liczne aukcje i wydarzenia, na które, jak co roku, zaprosiły również sztaby z powiatów grodziskiego i pruszkowskiego.

Tradycyjnie już od kilku lat ogólnopolski finał rozpoczęła w studiu WOŚP Orkiestra OSP Nadarzyn. Od rana na ulicach miast i miasteczek spotkać było można zaangażowanych w akcję wolontariuszy, zachęcających do wspólnego grania z Orkiestrą. Nie zabrakło przy tym licytacji, aukcji internetowych i licznie zorganizowanych wydarzeń towarzyszących takich, jak koncerty, pokazy i turnieje sportowe. W grodziskim Centrum Kultury już od rana można było wziąć udział w pokazach tanecznych, występach wokalnych, zajęciach zumby i animacjach dla najmłodszych. Na scenie nie zabrakło również koncertów w wykonaniu zespołów Axon i Runika, Grupy Ż, Irras Band i Sunsmoke oraz gwiazdy wieczoru Ganczarska & Groove Section. W akcje włączyły się także kluby motocyklowe, strażacy z jednostek OSP i Gentelman Gun Club. Pomimo pandemii i początku ferii, aktywnie włączyły się szkoły. Wiele atrakcji przygotował również sztab z Milanówka. Tu odbyły się pokazy tańca, występy gry na gitarze i pianinie elektrycznym, pokaz akrobatyki, występy uczniów i lokalnej grupy teatralnej. Nie zabrakło teatrzyku dla dzieci, prezentacji Milanowskiego Muzeum Gier i Komputerów, stoiska edukacyjnego czy muzycznego z możliwością nauki gry na gitarze elektrycznej, basowej, akustycznej i na ukulele. Na scenie wystąpili za to: Zazanna Kozłowska, duet Maliszut, Lidka Zadykowicz, duet Koszut i Beata Pankowska, Gabrysia Milczarek i inni młodzi artyści, a wszystko zakończył koncert Milanowskiej Orkiestry Dętej. Po raz pierwszy sztab utworzono także w Golach w Baranowie. Podczas zróżnicowanego programu można było znaleźć występy sceniczne baranowskich uczniów, warsztaty rękodzieła, mecz piłkarski, fotobudkę i poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich. Mieszkańcy włączyli się także do ogólnopolskiego biegu „Policz się z cukrzycą”. Natomiast sztaby z Podkowy Leśnej i Żabiej Woli w tym roku postawiły na licytacje on-line.

Emocji nie zabrakło również w powiecie pruszkowskim. CKiS w Pruszkowie wraz z pruszkowskimi szkołami i harcerzami przygotowali m.in. wystawę „Harcerskie stulecie pod znakiem pruszkowskiej lilijki”, pokazy akrobatyczne, tańca jazzowego, sztuk walki i strażaków oraz badania wzroku z przygotowanymi informacjami na temat ochrony wzroku. Sztab w Raszynie nie zawiódł mieszkańców i przygotował cały dzień koncertów i wiele innych atrakcji takich, jak kiermasz różności prowadzony przez Latające Koło Gospodyń, kiermasz książek i płyt oraz kiermasz kulinarny przygotowany przez KGW SQUAD, miasteczko dla dzieci, występy seniorów, a na zakończenie tort. Na scenie zagrali LET’PLAY, zespół „Dla Frajdy”, OVR Showcase, Acustic Warsaw Band, PECTUS, Hellcat i Maltrad. Po krótkim pokazie kunsztu w Warszawie Orkiestra OSP Nadarzyn towarzyszyła przez cały dzień mieszkańcom Nadarzyna. Tu obyły się również biegi, turniej tenisa stołowego, kiermasze, pokaz ratownictwa medycznego i lekcja zumby, a na scenie akustycznie zagrała Ania Krysiak i Manito oraz pojawili się młodzi wokaliści i tancerze. Sztaby w Michałowicach, Piastowie i Brwinowie postawiły głównie na licytacje on-line, a jednym z najciekawszych przedmiotów było stuletnie pianino, wystawione przez Wiolettę Badurek, sołtys Domaniewa. Dodatkowo w Michałowicach odbył się kiermasz książek, płyt i gier oraz kawiarenka z napojami i słodkościami, a w Piastowie stoisko Hufca, wymiana książek i akcja Graty z Chaty.

W ciągu finałowego dnia w każdym ze sztabów można było brać udział w licytacjach, w tym także licytacjach on-line i na allegro, a także zasilać konto WOŚP za pomocą e-skarbonek. To, jaki jest ostateczny wynik zbiórki w obu powiatach, podamy w kolejnym wydaniu gazety.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zagrali po raz 30!


To może Cię zainteresować: