Za nami już druga edycja Airsoft Team Poland Tournament. Sześć najlepszych drużyn z całej Polski zmierzyło się na arenie, walcząc o podium w Finale Mistrzostw Polski, które odbyły się na Strzelnicy Magnus w Milanówku.

Airsoft to gra zespołowa podobna do klasycznego paintballu. Różnica polega jednak na tym, że nie strzela się kulkami z farbą, a 6-milimetrowymi, plastikowymi kulkami i używa repliki broni palnej. Celem zabawy jest trafienie zawodnika z drużyny przeciwnej na podstawie wymyślonego wcześniej scenariusza. Ten opierać się może na przykład na popularnej grze komputerowej.

Chcemy wyciągnąć ludzi, przede wszystkim dzieciaki, sprzed komputerów, żeby zamiast grać przy urządzeniu, przyszli i sprawdzili, jak to wygląda na żywo. Ważne jest, że całe nasze rozgrywki są nagrywane live i osoby, które grają albo takie, które chcą wejść w ten sport i się sprawdzić, mogą nas pooglądać. Jesteśmy jedyną organizacją w Polsce, która robi z tego sportu zawody. Także naprawdę zachęcamy do oglądania i do dołączania – zachęca Piotr Kaczkowski, prezes Fundacji Taktyczna Akademia Kultury „TAK” z Katowic, organizator spotkania.

Tym razem drużyny, składające się z 5 zawodników, wcieliły się w policjantów i złodziei. W 5-minutowej rozgrywce, złodzieje musieli ukraść sztabki złota, przenieść do punktu zrzutu i obronić się przed policjantami. Ci natomiast musieli wyeliminować z gry wszystkie „czarne charaktery”. Najlepsza okazała się drużyna CSAR, która obroniła tytuł Mistrza z zeszłego roku.

Poziom eventu był dużo wyższy niż zeszłoroczny. Odwaliliście kawał dobrej roboty. Oczekujemy, że trzecia edycja będzie jeszcze lepsza. Chcemy również pogratulować zespołowi Hold My Beer – Airsoft Team za zajęcie drugiego miejsca i wymagającą grę w finale! – dziękowali zawodnicy zwycięskiej drużyny.

Trzecie miejsce na podium zajęła drużyna WSS Airsoft.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: