Nie pierwszy raz na łamach Obiektywnej Gazety Internetowej piszemy o niezwykłych przedstawieniach przygotowywanych przez uczniów Zespołu Szkół Gminnych nr 1 w Milanówku. Dotychczas role główne powierzane były zwykle gimnazjalistom. Tym razem jednak w przedstawieniu jasełkowym pt. „Anioły i Herody”, które odbyło się 21 grudnia wieczorem, udział wzięli uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, łącznie ponad sto czterdzieścioro dzieci.

Zainteresowanie przedstawieniem było ogromne. Przed godz. 18.00 ul. Szkolna, przy której znajduje się szkoła, była zakorkowana. Samochody podjeżdżające od południa musiały wycofywać się na parking przy kościele. Na widowni, pięknie udekorowanej hali sportowej, zasiedli: burmistrz, kilku radnych, dyrekcja i grono pedagogiczne szkoły, zaproszeni goście, rodzice uczniów, przyjaciele i sympatycy „Jedynki”.

Przygotowana specjalnie na potrzeby spektaklu scenografia, światła reflektorów, projekcje multimedialne, dekoracje i oprawa muzyczna - wprowadziły w nastrojową atmosferę tego wieczoru. Dzieci wspaniale przedstawiły historię Narodzenia Pańskiego. Nie brakowało radości, humoru, popisów tanecznych oraz wokalnych talentów. Panie wychowawczynie, które wraz z uczniami przygotowywały to przedstawienie, bardzo przeżywały występy swoich uczniów. Podobnie jak pani Beata Osiadacz, odpowiedzialna za stronę muzyczną spektaklu. Kolędom  śpiewanym przez młodych artystów  wtórowała publiczność. Spotkanie zakończyła pani dyrektor Edyta Sawicka-Domasiewicz, kierując życzenia świąteczne do wszystkich zebranych.
Po spektaklu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu szkolnego na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć pokonkursową wystawę szopek. Na konkurs zgłoszono 21 prac, najwięcej z klas szkoły podstawowej. Niektóre z nich zostały przygotowane z oryginalnych materiałów: pierniczków, wafli, kamyków, mchu, szpatułek laryngologicznych…

W holu przy wejściu Rada Rodziców ZSG nr 1 przygotowała dla wszystkich odwiedzających kiermasz przedświąteczny. Można było nabyć nie tylko stroiki świąteczne z igliwia i szyszek, makaronowe choinki, kartki świąteczne, ale także ciastka i słodycze.    

Mam nadzieję, że liczne zdjęcia, zamieszczone w galerii, przybliżą Czytelnikom Obiektywnej Gazety Internetowej atmosferę tego wieczoru i wielkie zaangażowanie młodych artystów.
   

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Jasełka w milanowskiej „Jedynce”


To może Cię zainteresować: