W niedzielę (1 stycznia 2023 r), po wieczornej mszy św. odprawionej w kościele Matki Bożej Bolesnej, mieliśmy okazję do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek z Chórem „Lacrimosa” i Scholą „Rejs” Proboszcz parafii ks. Jan Mężyński wygłosił słowo wstępne, w którym zwrócił uwagę na  obchodzoną w dniu koncertu Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz przypadającą tego dnia 41 rocznicę erygowania naszej parafii.

To był wspaniały koncert i okazja do wspólnego śpiewania. Zgromadzeni, gromkimi brawami nagradzali śpiewających, zarówno dzieci, młodzież jak i trochę starszych. Partie solowe wykonywała Elżbieta Siwek. Należy przypomnieć, że w listopadzie Chór „Lacrimosa” obchodził 20–lecie swojego istnienia. Na początku Chór prowadziła siostra Genowefa Bakalarz, kiedy proboszczem był ks. Kazimierz Sznajder. Obecnie Chór i Scholę prowadzi siostra Magdalena Idzik.

Po koncercie proboszcz parafii podziękował członkom Chóru i Scholii za piękne śpiewanie kolęd oraz siostrze Magdalenie za dyrygowanie. Cieszy, że w sytuacji kiedy narzekamy na młodzież i dzieci „chce im się jeszcze chcieć” i to z takim efektem.

Pamiętam, bo byłam wówczas z chórzystami, ich wizytę w więzieniu przy ul. Rakowieckiej, a potem mszę odprawioną w kościele św. Andrzeja Boboli i świadectwa powrotu do wiary wygłaszane przez byłych więźniów. Tyle czasu minęło, a ja ciągle nie zapomniałam twarzy dających świadectwo.  Chórem dyrygowała wówczas siostra Genowefa Bakalarz.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Kolędowanie z Chórem „Lacrimosa” i Scholą „Rejs”


To może Cię zainteresować: