W niedzielę,  13 października, chór Lacrimosa działający przy parafii  Matki Bożej Bolesnej zaprosił, po mszy świętej wieczornej, na półtoragodzinny koncert. W koncercie usłyszeliśmy Pieśni  Maryjne, a pomiędzy nimi wzruszające teksty modlitw, które Ojciec Święty Jan Paweł II kierował do Matki Bożej.

Koncertem chór uczcił  XIII  Dzień Papieski, który decyzją Konferencji Episkopatu Polski obchodziliśmy 13 października, pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”.

Już nieraz pisałam o bardzo wysokim poziomie artystycznym chóru Lacrimosa, który działa jedenasty rok. Chór, liczący obecnie około 30 członków, założony był przez siostrę Genowefę Bakalarz ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa, a od kilku lat jest prowadzony przez siostrę Elżbietę Pączek z tego samego zgromadzenia.

Licznie zgromadzeni wierni, ze wzruszeniem i wdzięcznością za ogromny trud członków chóru, gromkimi brawami nagradzali wykonanie poszczególne pieśni i to zarówno tych wykonywanych przez chór, jak i przez Elżbietę Siwek solo oraz w duecie z Alicją Brzeską, akompaniującą na keyboardzie.  Dyrygowała siostra Elżbieta Pączek.

Koncert zakończyły brawa na stojąco oraz podziękowanie skierowane do członków chóru przez proboszcza księdza Jana Mężyńskiego, który  podkreślił, że koncert świetnie oddał „Rys Maryjny” w życiu Jana Pawła II. Ksiądz podziękował również  licznie zgromadzonym wiernym.

Zapraszamy do Galerii

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Koncert Chóru Lacrimosa


To może Cię zainteresować: