W Centrum Kultury odbył się jubileuszowy koncert istniejącego od 20 lat grodziskiego Chóru Cantata. Członków zespołu wspierali na widowni ich najbliżsi. W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele władzy gminy. Wydarzenie wiązało się z wieloma emocjami, wspomnieniami i wzruszeniem.

W sobotnie popołudnie, 21. października, salę widowiskową w Centrum Kultury wypełniły dźwięki muzyki Chóru Cantata. Założony w 2003 r. zespół śpiewaków od początku prowadzony jest przez Barbarę Paszkiewicz. Chór liczy obecnie 26 osób. Śpiewają w nim mężczyźni i kobiety w różnym wieku. Wspólne spotkania na próbach owocują niezwykłymi występami, cieszącymi się niezmiennie od 20 lat dużą popularnością. Chór ma na swoim koncie osiągnięcia nie tylko w kraju, ale również zagranicą, gdzie został doceniony przy okazji udziału w różnych konkursach. W 2014 r. do zespołu dołączyła Anna Maria Krawczykiewicz, która specjalizuje się w emisji głosu, a jednocześnie jest także solistką. Warto wspomnieć także o Robercie Dziekańskim, który towarzyszy członkom chóru, akompaniując na fortepianie.

Uroczysty koncert 20-lecia chóru Cantata poprowadził Łukasz Nowacki. Na scenie zaprezentowane zostały utwory klasyczne i rozrywkowe.

Niespodzianką był występ specjalny Burmistrza Grodziska Mazowieckiego Grzegorza Benedykcińskiego, który wykonał piosenkę ,,Z całego serca życzę Ci" z repertuaru Skaldów. Słowa podziękowania i pomyślnego rozwoju na najbliższe lata życzyli, m.in. współtwórca chóru – Andrzej Okurowski oraz Elżbieta Bartosiak, była członkini chóru oraz ikona pedagogicznego wychowania muzycznego. Tytuł honorowego członka Grodziskiego Chóru Cantata otrzymały osoby, które odpowiadały za zbudowanie fundamentalnej oprawy chóru: Elżbieta Bartosiak, Barbara Patejuk, Emilia Młodyszewska, Estera Lipińska, Jadwiga Klimkiewicz, Wiesława Śliwińska, Sławomir Zegarski, Aurelia Sobieraj, Stanisław Wiśniewski, Ryszard Feder, Ilona Marczuk i Jarosław Morawski. Nagrodzeni zostali także chórzyści należący do zespołu, których wyróżnia najdłuższy staż. Byli to: Anita Stojanowska, Anna Iwanicka, Emilia Siedlecka, Marcin Lipiński oraz Robert Dziekański. Spotkaniu towarzyszyły liczne wspomnienia ze wspólnych przedstawień czy podróży. Jedną z wypraw przypomniał Ernest Piotrowski, który opowiedział o przygodzie w Barcelonie, gdzie chór, przy okazji zwiedzania kościoła Sagrada Familia, zdecydował się zaśpiewać dla zgromadzonej publiczności.

Podczas koncertu mieszkańcy Grodziska i okolic mieli okazję wysłuchać utworów m.in. ,,Pamiętajcie o ogrodach'" czy ,,What a Wonderful Word". Do piosenki ,,Over the Rainbow" na skrzypcach zagrała Helena Krawczykiewicz, uczennica Zespołu Państwowej Szkoły Muzycznej nr. 1 w Warszawie. Natomiast Franciszek Kraszewski, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Żyrardowie wraz z Grodziskim Kwartetem Dętym pod przewodnictwem Tomasza Kirszlinga wykonali ,,Time To Say Goodbye".Ten znany przebój usłyszeliśmy w solowym wykonaniu Anny Marii Krawczykiewicz.

Życzymy samych sukcesów i kolejnych jubileuszy!

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Jubileusz pełen niespodzianek i wzruszeń


To może Cię zainteresować: