W sobotę 5 listopada, murami grodziskiej hali widowiskowo-sportowej zatrząsały potężne głosy solistów Reprezentacyjnego Zespołu Artystyczny Wojska Polskiego. Było to wyjątkowe, poruszające i nieoczywiste widowisko patriotyczno-historyczne.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest największą instytucją artystyczną w Wojsku Polskim. Zespół odbył ponad 200 tournée po wielu krajach świata. Sam występ był niemałym zaskoczeniem. Podczas spektaklu oprócz doskonale znanych pieśni patriotycznych, mieliśmy możliwość posłuchać przeróżnych utworów z niemal wszelkich gatunków muzycznych, w tym współczesnej muzyki rozrywkowej. Całość niosła ze sobą niesamowitą lekkość i subtelny humor, podkreślony zaskakującą oprawą. Na scenie oprócz chóru i solistów nie zabrakło miejsca dla odważnych występów scenicznych i baletowych, nagradzanych przez publiczność długimi brawami.

Warto zaznaczyć, że nowa grodziska hala była w dużej części wypełniona. Pokazuje to, jak potrzebny był obiekt tej wielkości w Grodzisku. Już dziś pragniemy zaprosić wszystkich na Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” 19 listopada br.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Pieśni patriotyczne i nie tylko


To może Cię zainteresować: