Grodziska Hala Widowiskowo-Sportowa CAIiS cały czas wzbogaca się o nowe elementy. W ostatnim czasie w ramach wspinaczkowych czwartków odważni mieli okazję przetestować nową ściankę wspinaczkową, od poniedziałku dostępną dla wszystkich.

Ścianka podzielona jest na kilka różnych poziomów trudności. Jak widzimy, dziś dzieci wchodzą „na wędkę” i z asekuracją własną na Trublue. – mówił podczas dnia otwartego Mariusz Smysło – dyrektor OSiR w Grodzisku. – Poszczególne sekcje mają różne nachylenie. Różna jest też wielkość chwytów. Dla bardziej doświadczonych wspinaczy istnieje możliwość asekuracji oddolnej z wpinaniem się w ekspresy i przesuwanie się do góry z liną. Otwarta jest też ścianka boulderingowa.

Od przyszłego poniedziałku ścianka będzie dostępna przez cały tydzień z wyjątkiem środy. W tygodniu będziemy mogli powspinać się między godzinami 17.00 a 21.00. W weekendy od 12.00 do 21.00. – Na ściance dostępni będą instruktorzy. Uruchomimy także sekcje wspinaczkowe dla mniej i bardziej zaawansowanych oraz dla dzieci. Chcemy, by zajęcia te były atrakcyjne – mówił Mariusz Smysło. – Przygotowujemy też ofertę dla szkół. Chcemy, by szkoły mogły skorzystać dwutorowo z obserwatorium astronomicznego i ze ścianki wspinaczkowej.

Zachęcamy do spróbowania swoich sił we wspinaczce! Atrakcja ta będzie jednak dodatkowo płatna, a pełen cennik zostanie udostępniony na stronie grodzisksport.pl:

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Ścianka wspinaczkowa czeka na mieszkańców


To może Cię zainteresować: