W weekend 10-11 września w Grodzisku Mazowieckim odbyło się Wielkie Otwarcie Hali Widowiskowo Sportowej. Uroczystość zgromadziła wielu zwiedzających. Przez cały weekend odbywały się koncerty, pokazy sportowe oraz liczne atrakcje dla dzieci.

O budowie hali przy ul. Sportowej mówiło się od wielu lat. Ogłoszono kilka przetargów, jednak za każdym razem kwoty przekraczały budżet. Przetarg udało się rozstrzygnąć pod koniec 2019 roku i wygrała go firma SKANSKA S.A. Hala powstała na dawnych terenach ZGKiM. Przed budową obiektu plac zajmowany był przez dzieci korzystające z dostępnego skateparku. W czasie zimy miejsce to zamieniało się w lodowisko, z którego każdy mógł skorzystać. W trakcie powstawania projektu hali podjęto decyzję o przeniesieniu urządzeń rozrywkowych obok hali. W ten sposób dzieci nie tracą zabawy, a dodatkowo zyskują nowo ulepszone miejsce. W ramach inwestycji udało się stworzyć wielofunkcyjną salę, która swoją wielkością przysłuży się jako główne miejsce organizacji turniejów oraz rozgrywek sportowych. Prócz głównej sali w hali znajdują się inne pomieszczenia, w skład których wchodzą: sala turniejowa do tenisa stołowego oraz świetlica dla dzieci. Co do dalszych planów na pewno będzie się można spodziewać wykończenia sali fitness wraz z siłownią oraz sali treningowej. Łączna powierzchnia użytkowa Hali Sportowej ma wynieść ponad 8 500 m². Hala będzie przystosowana do organizacji najróżniejszych wydarzeń rozrywkowo-sportowych.

Już w sobotę z okazji dnia otwarcia odbyły się występy artystyczne. Dla zwiedzających dostępne były, kącik grodziskiego klubu sportowego, stoisko Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii oraz galeria fotograficzna. Można było wjechać na wieżę z tarasem widokowym o powierzchni 190 m² „w stylu Juliusza Verne”, który znajduje się na wysokości 25 metrów ponad poziomem tarasu, i obejrzeć poprzez lunetę rozpościerający się pas widokowy. Warto dodać, że niebawem pojawi się tam obserwatorium astronomiczne zwane „Małym Kopernikiem”.
Na małej scenie można było zobaczyć uczniów szkoły podstawowej nr. 6 w Grodzisku Mazowieckim, tancerki z Broadway Dance Ladies oraz Studio Tańca MW. W części muzycznej wystąpiła Grodziska Orkiestra Rozrywkowa oraz Orkiestra Gedeon Richter Polska.

O godz. 17.00 odbyło się uroczyste otwarcie Hali, któremu towarzyszył gościnny udział osobowości ze świata kultury, nauki i sportu. Zewsząd przybywali mieszkańcy, aż wreszcie sala zapełniła się do tego stopnia, że nie było wolnych miejsc. Trakcyjnie otwarcie spotkania rozpoczęło się od przemowy Burmistrza Grodziska Mazowieckiego – Grzegorza Benedykcińskiego, po którym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Burmistrz podczas wypowiedzi użył określenia, że hala jest ,,efektem porozumienia i zgody’’, dziękując przy tym radnym za ich odwagę i przemyślane decyzje. Gospodarzami spotkania byli aktor Michał Milowicz oraz artystka kabaretowa Katarzyna Pakosińska. Uwieńczeniem spotkania był występ Państwowego Zespołu Ludowej Pieśni i Tańca ,,Mazowsze’’, któremu towarzyszył koncert symfoniczny.

Otwarcie hali widowiskowo-sportowej - dzień I - sobota, 10 września 2022

Niedziela natomiast była świętem grodziskiego sportu. Od godz. 13 odbywała się prezentacja klubów sportowych. Pokazy rozpoczął klub UKS Budo. Na placu przed halą przedstawienie teatralne „EKONOLULU” przyciągnęło sporą uwagę, zwłaszcza tych najmłodszych, którzy po teatrzyku mogli podziwiać na hali pokazy cyrkowe. O godz. 17.00 rozpoczął się wieczór z gwiazdami. Pierwsza na scenie wystąpiła rockowa formacja – Clodie ze swoimi utworami „Gniew”, „Zapomnijmy”, „ARAHJA” czy „Zombie” z repertuaru The Cranberries. Następnie wystąpił Jacek Kawalec z zespołem „Joe Cocker”, którzy rozgrzali widownie utworami „Take My Heart” czy „Summer In The City”. Kulminacją spotkania był występ polskiej wokalistki Margaret, która swoją siłą i energią wprowadziła publiczność w dobry nastrój. Pierwszym z wykonanych utworów artystki był „Sold Out”. Nie mogło oczywiście zabraknąć także takich przebojów jak „Ej chłopaku”, „Cool Me Down” czy „What You Do”. Pod sceną spora grupa osób odśpiewywała i tańczyła w rytm muzyki swoich idolów. Należy zatem spodziewać się, że frekwencja co do organizowanych wydarzeń kultowych będzie tak samo wielka jak nasza hala.

Otwarcie hali widowiskowo-sportowej - dzień II - niedziela, 11 września 2022

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: