W Hali Widowisko-Sportowej w Grodzisku Mazowieckim miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Na scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca ,,Śląsk’’ im. Stanisława Hadyny. Uczestnicy koncertu mieli okazję wziąć udział w niezapomnianym pokazie, który na długo pozostanie w ich pamięci.

W sobotni wieczór mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego i okolic mieli przyjemność uczestniczyć w przygotowanym w Hali Widowisko-Sportowej koncercie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Na tą okazję zrealizowano program „A to Polska właśnie”, który obejmował wystąpienia muzyków, tancerzy i solistów. Towarzysząca zespołowi ludowemu orkiestra, zaprezentowała skomponowane utwory oraz opracowania muzyczne Stanisława Hadyny. Piosenki wykonane przez chór kobiet i mężczyzn do dziś  cieszą się dużą popularnością. Do znanych pieśni zaliczają się: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek” oraz „Starzyk”. Część taneczna miała charakter narodowo-kulturowy.

Zgromadzona publiczność miała możliwość być świadkiem prezentacji grupowych. Panie i panowie ubrani w tradycyjne ludowe stroje, wykonywali wspólnie oberka, mazurka czy krakowiaka. Zespół folklorystyczny wystąpił na scenie, przedstawiając uroczyste polskie tańce, takie jak: „Taniec chustkowy”, „Kujawiak z oberkiem”, „Krakowiak”, „Polonez z Mazurkiem” oraz „Tańce górali podhalańskich”. Za układ choreograficzny wszystkich wystąpień odpowiadała Elwira Kamińska. Część oficjalną spotkania poprowadził Łukasz Nowacki.

Widowisko zgromadziło tłum widzów  – tego wieczoru do Hali Widowiskowo-Sportowej przybyło ok. 2 700 osób. Były rodziny z dziećmi, młodzież oraz seniorzy. Impreza artystyczna od początku wzbudziła spory zachwyt i zaskoczenie. Koncert dla uczestników spotkania był okazją do tego, aby choć na chwilę wrócić wspomnieniami do dawnych czasów. Występ był nie lada atrakcją dla melomanów z regionu. Z cała pewnością, o tym spotkaniu będzie się mówiło jeszcze nie raz.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zespół ,,Śląsk’’ w Grodzisku


To może Cię zainteresować: