Skąd to parcie na halę widowisko-sportową?

Wraz z nową kadencją nie cichnie dyskusja nad zasadnością budowy hali widowiskowo-sportowej w Grodzisku Maz. Cały czas wybrzmiewają głosy kwestionujące zasadność tej inwestycji, a z drugiej strony Burmistrz z coraz większą determinacją prze w kierunku jej realizacji. Nowe światło na tę determinację dał nam wywiad wskazany przez jedną z czytelniczek.

W minionych latach kolejne przetargi na budowę hali widowiskowo-sportowej kończyły się fiaskiem. Ten jeden z największych tego typu w rejonie obiektów, planowany na ponad dwa razy więcej kibiców niż np. Arena Ursynów, cały czas ewoluuje i generuje kolejne koszty dla budżetu gminy, chodź do wbicia pierwszej łopaty w ziemię jeszcze bardzo daleka droga.

Jak zaznaczył na ostatniej sesji Burmistrz, będzie to hala, w której można organizować koncerty i gmina będzie ją wypożyczać. Niestety Burmistrz, jak twierdzi, nie mógł tej wypowiedzi rozwinąć. Podczas tej samej sesji radni kandydujący z list PiS podnieśli argument, że hala może utrudnić dojazd do Szpitala Zachodniego. Burmistrz stwierdził jednak, że nie jest to problem, gdyż obecnie szpital skomunikowany jest z kilku różnych stron. Warto docenić te nowe drogi, ale czy przypadkiem nie jest tak, że osoba z zagrożeniem życia powinna dotrzeć do szpitala najkrótszą możliwą drogą, a nie np. drogą dookoła bo odbywa się koncert? Na to pytanie niech odpowiedzą sobie Państwo sami.

Na determinację Burmistrza w tej sprawie nowe światło rzuca nieco wywiad, który opublikowany został w listopadowym numerze Pisma Samorządu Województwa Mazowieckiego „Mazowsze. serce Polski”. Z pytania zadanego Grzegorzowi Benedykcińskiemu: Gdyby nie został Pan burmistrzem, czym by się Pan zajmował? Dowiedzieliśmy się, że: Organizowałbym koncerty jazzowe razem ze swoją córka, która ma do tego talent.

Obecna kadencja jest już kolejną, zapowiadaną jako ostatnia przez Burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego. Na emeryturze każdy ma czas i prawo realizować swoje hobby i pasje. Zapewne łatwiej będzie to robić razem z rodziną, jak najpierw jako Burmistrz wybuduje się tak okazałą halę widowiskową, którą przecież Gmina będzie mogła później wypożyczać.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: