Ośmiu księży Archidiecezji Warszawskiej uhonorowanych godnością kapelana Jego Świątobliwości

Odznaczenia papieskie wręczył duchownym kard. Kazimierz Nycz podczas uroczystości, która odbyła się we wtorek w Domu Arcybiskupów Warszawskich.  Kard. Kazimierz Nycz wręczył siedmiu z nich stosowny dokument, potwierdzający nadanie tytułu. Wśród uhonorowanych jest proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej w Milanówku - ks. prałat Jan Mężyński. Jeden z księży otrzyma dokument w innym terminie.

Tytuł kapelana Jego Świątobliwości to jedyna godność, którą odznacza się księży diecezjalnych – po reformie papieża Franciszka z 2014 roku. Godność otrzymują szczególnie zasłużeni księża, a warunkiem jest ukończenie 65. roku życia.

Ksiądz prałat Jan Mężyński urodził się 9 grudnia 1951 roku w Miedniewicach. Po studiach w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie w dniu 15 czerwca 1975 roku przyjął święcenia z rąk Bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po święceniach pracował jako wikariusz w czterech parafiach, a następnie był proboszczem w Słomczynie k. Warszawy. Ksiądz Jan jest bardzo zaangażowany w działanie Ruchu Światło – Życie. Przez wiele lat pełnił funkcję moderatora diecezjalnego; każdego roku prowadzi rekolekcje dla młodzieży i rodzin. Od 13 lat jest proboszczem parafii Matki Bożej Bolesnej w Milanówku. Jest kanonikiem protektorem w Kapitule Kolegiackiej Kampinosko – Bielańskiej.

Przy pisaniu artykułu korzystałam ze strony Archidiecezji Warszawskiej

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: