Kapliczkę, z figurką Matki Boskiej, postawiono w 1919 roku. Fundatorami byli mieszkańcy Nowej Wsi (Kazimierówki),  w podzięce za tych, którzy wrócili z wojny. Działkę pod jej budowę, na rozstaju polnych dróg, ofiarował rolnik p. Paćko. Po prawie 100 latach kapliczka znalazła się w obrębie skrzyżowania ulic Wiatracznej i Brwinowskiej. Burmistrz Jerzy Wysocki przychylił się do prośby mieszkańców i kapliczka została przesunięta. W sobotę, 8 września o godz.16.00 miało miejsce jej uroczyste poświęcenie.
Organizatorami uroczystości byli: pani Krystyna Kruszewska i radny Waldemar Parol. To oni, przed czterema laty zwrócili się do burmistrza Jerzego Wysockiego z prośbą o przesunięcie kapliczki i przez cztery lata często przypominali burmistrzowi o danej obietnicy. Teraz szczęśliwi, że doczekali się: przesunięcia kapliczki w bezpieczne miejsce i postawienia jej na nowym mocnym cokole z klinkierowej cegły, zakonserwowania cegieł z których została zbudowana, zamontowania pancernej szyby chroniącej figurkę przed wandalami, ułożenia kostki przed kapliczką i wyremontowania ogrodzenia - dziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do tego pomyślnego finału, wręczająć im zdjęcia figurki, a przede wszystkim:
  • burmistrzowi Jerzemu Wysockiemu - za podjęcie decyzji o przesunięciu i remoncie kapliczki na koszt miasta
  • wykonawcy prac panu Dąbrowskiemu i panu Jankowi - za wyjątkowo pieczołowicie wykonane prace
  • wnuczce pana Paćko, która wzorując się na dziadku ofiarowała działkę pod kapliczkę
  • panu Andrzejowi Rogalskiemu, pracownikowi Urzędu Miasta, który z dużym zaangażowaniem zajął się realizacją przedsięwzięcia,
i oczywiście księdzu Janowi Mężyńskiemu, proboszczowi parafii Matki Bożej Bolesnej w Milanówku, za kupno nowej figurki Matki Boskiej. Poprzednią figurkę wielokrotnie niszczyli wandale.

Na uroczyste poświęcenie figurki przybył burmistrz Jerzy Wysocki, sekretarz Anna Zajączkowska, radni Waldemar Parol i Włodzimierz Starościak, oraz wielu mieszkańców. Śpiewano pieśni, a po poświęceniu kapliczki przez księdza Jana Mężyńskiego odmówiono Litanię Loretańską. Było grupowe zdjęcie mieszkańców pochodzących z Kazimierówki i zdjęcie grupowe obecnych na uroczystości, a na koniec organizatorzy zaprosili zebranych na pieczenie kiełbasek nad ogniskiem i pyszne ciasto.
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Kapliczka na rozstaju dróg


To może Cię zainteresować: