W dniach 8.09. do 15.09.2013 w parafii Matki Bożej Bolesnej w Milanówku odbyły się Misje Święte, zakończone w niedzielę w Dniu Odpustu Parafialnego. Program Misji był bardzo bogaty, a znalazły się w nim między innymi: Misyjne Odnowienie Ślubów Małżeńskich i msza święta z błogosławieństwem niemowląt, przedszkolaków oraz matek w stanie błogosławionym.

Nauki podczas Misji głosili misjonarze rekolekcjoniści z Zakonu Redemptorystów, ojcowie Bogdan i Wiesław. W homilii wygłoszonej przez ojca Bogdana podczas sumy odpustowej, w której uczestniczyli liczni wierni, w tym również z parafii św. Jadwigi Śląskiej, przekazano wiele podziękowań, w tym do władz samorządowych za to, że ich przedstawiciele „nie stronili od wspólnej modlitwy”.

Ojciec Bogdan do wszystkich zgromadzonych skierował zaproszenie do refleksji nad sprawą sumienia, precyzyjnego oddzielenia dobra od zła.
Padło również, moim zdaniem,  kilka ważnych dla naszego samorządowego życia stwierdzeń, które poniżej przytaczam:

Trzeba mieć odwagę, by działając zgodnie z własnym sumieniem, tam gdzie można zgodzić się - powiedzieć tak, a tam gdzie jest to niemożliwe - powiedzieć nie.

Dobrze by było by samorządowcy, każdego dnia przed rozpoczęciem pracy, odmówili krótką modlitwę „Panie, daj mi mądrość, bym podejmował  trafne decyzje, w trosce o dobro mieszkańców”.

Wszędzie potrzeba ludzi sumienia, by nam się lepiej żyło.

Homilię zakończył apel skierowany do wszystkich obecnych na mszy świętej – „Życzmy sobie, byśmy byli ludźmi prawego sumienia”.
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Misje Święte w Parafii Matki Bożej Bolesnej


To może Cię zainteresować: