Kolejne sukcesy amazonki z Milanówka

W ubiegły weekend w Strzegomiu odbyły się międzynarodowe zawody jeździeckie w dyscyplinie wkkw pod hasłem Strzegom Autumn Show. W konkursie CCI 1* wystartowała 17-letnia milanowianka, Anna Bortnik, na koniu Wicher.

Wkkw jest jeździecką dyscypliną olimpijską składającą się z trzech prób: ujeżdżenia, krosu, czyli próby terenowej oraz skoków.

Próba ujeżdżenia zawsze rozgrywana jest jako pierwsza. Zawodnicy na specjalnie przygotowanym do tej próby placu wykonują program, w którym określone figury powinny być wykonywane w ustalonej kolejności i w odpowiedni sposób.

Próba terenowa, czyli kros, jest sprawdzianem wytrzymałości, szybkości i umiejętności skokowych konia. Wymaga nie tylko odwagi i precyzji zarówno jeźdźca, jak i konia, ale przede wszystkim świetnego porozumienia pomiędzy nimi. W konkursie CCI 1* w Strzegomiu konie miały do przebiegnięcia dystans prawie czterech kilometrów i do pokonania 30 przeszkód tzw. stałych, terenowych.

Następnego dnia odbywa się próba skoków. Tak, jak w dyscyplinie skoków przez przeszkody, konie mają do pokonania parkur złożony z kilkunastu przeszkód w postaci drągów zawieszonych na ustalonej wysokości. Dodatkowym utrudnieniem jest zmęczenie, jakie odczuwają konie po przebytym poprzedniego dnia krosie.

Koń Wicher i Anka przeszli znakomicie wszystkie trzy próby, zajmując ostatecznie 3 miejsce.

Wkkw jest jedną z niewielu dyscyplin sportowych, w których startują wszyscy razem, bez podziału na kategorie wiekowe oraz na płeć. W konkursie CCI 1* na pierwszym miejscu znalazła się 42-letnia Szwedka, Linda Algotsson, czterokrotna olimpijka, dwukrotna zwyciężczyni Mistrzostw Świata, wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy. W takim towarzystwie trzecie miejsce młodziutkiej Milanowianki zasługuje na uznanie.

Młodej amazonce z Milanówka składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów.

Redakcja

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: