Na FB burmistrza Piotra Remiszewskiego ukazała się dzisiaj kolejna wspaniała informacja, o pozyskaniu na rewitalizację willi Waleria i utworzenie w niej interdyscyplinarnego  miejsca edukacji kulturalnej kwoty 8 041 119,02 zł, pochodzącej z puli tzw. środków norweskich.

Willi Waleria redakcja poświęciła wiele artykułów. W czerwcu br, w artykule Willa Waleria – Czy wreszcie spełnią się moje marzenia? pisałam, że wniosek na utworzenie w willi interdyscyplinarnego miejsca edukacji kulturalnej, złożony przez Urząd Miasta, przeszedł pomyślnie ocenę formalną. Byłam pełna optymizmu i wiary, że pomyślnie przejdzie również ocenę merytoryczną i uzyska dofinansowanie. Nie zrażały mnie opinie rzekomych ekspertów, którzy na posiedzeniach Rady Miasta wyrażali opinie, że jak się dostanie dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – to już nie ma szans na ich otrzymanie z mechanizmu norweskiego.

Okazuje się, że ci co próbują, nie bacząc na ogrom pracy – zbierają owoce.

Jak podaje na swojej stronie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Do Działania 1 łącznie złożono 224 wnioski (131 do Poddziałania 1.1: Restauracja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego oraz 93 do Poddziałania 1.2: Innowacyjne wykorzystanie infrastruktury dla prezentacji dziedzictwa kulturowego). Sumaryczna wartość złożonych projektów wyniosła ponad 2,88 mld PLN (669,1 mln EURO). Wartość wnioskowanego dofinansowania przekroczyła 1,89 mld PLN (blisko 439,4 mln EURO) i ponad siedmiokrotnie przewyższyła dostępną w ramach naboru alokację (260 mln zł, tj. 60,17 mln euro).

Milanówek był autorem jednego z 16 projektów, które uzyskały dofinansowanie z Poddziałania 1.1.

To ogromny sukces. Wszystkim pracownikom Urzędu Miasta zaangażowanym w przygotowanie projektu i wniosku – serdecznie gratulujemy. Brawo!!! 

Polub nas na Facebook