Klienci wybrali: lokalne inicjatywy, które uzyskają wsparcie finansowe od Netto, zostały wyłonione

Utworzenie klubu młodzieżowego, zajęcia z robotyki, integracyjno-aktywizacyjne szycie legowisk dla zwierząt, organizacja gminnego rajdu rowerowego czy stworzenie parku kieszonkowego to tylko niektóre spośród 50 lokalnych inicjatyw, wybrane przez klientów Netto w ramach głosowania w akcji Sąsiedzka Moc. Teraz zwycięskie projekty uzyskają wsparcie finansowe od sieci w kwocie 10 lub 30 tys. zł.

- Akcja Sąsiedzka Moc zakończyła się i dziś wiemy już, do kogo trafią środki finansowe. Cieszymy się, że w ten sposób możemy wspierać lokalne działania w społecznościach, których jako Netto częścią jesteśmy. – podkreśla Patrycja Kamińska, PR Manager Netto Polska.

Zainteresowanie programem było olbrzymie od chwili jego uruchomienia z końcem września 2022 r., kiedy to wystartował etap zbierania zgłoszeń poprzez dedykowaną stronę internetową.

- Zarejestrowaliśmy ponad 1300 zgłoszeń! Pokazuje to nie tylko zaangażowanie lokalnych społeczności, ale także ogrom potrzeb, z którymi na co dzień się zmagają. – mówi Patrycja Kamińska. – Komisja programu miała nie lada wyzwanie, by wybrać inicjatywy, które następnie trafiły do etapu głosowania w naszych sklepach. Założenie akcji było takie, by to klienci Netto, czyli członkowie lokalnych społeczności, zdecydowali o tym które projekty są dla nich najważniejsze, najpotrzebniejsze i tym samym które powinny uzyskać wsparcie.

Głosowanie trwało od 28 listopada do 31 grudnia 2022 roku. w 101 sklepach Netto w 49 miejscowościach w całym kraju, m.in. w Aleksandrowie Kujawskim, Barcinie, Gliwicach, Nasielsku, Sokółce, Żorach czy Warszawie. Klienci odbierali kartę do głosowania podczas codziennych zakupów za min. 50 zł. Kartę z oddanym głosem na wybrany projekt należało umieścić w specjalnie oznakowanej urnie znajdującej się w sklepie.

Po zakończonym w styczniu b.r. etapie liczenia głosów, wyłonionych zostało 50 zwycięskich projektów. 45 spośród nich otrzyma po 10 tys. zł. Decyzją komisji, 5 inicjatyw uzyska wsparcie zwiększone do 30 tys. zł. Są to inicjatywy z Ełku (zajęcia sportowe dla dzieci z niepełnosprawnościami), Koszalina (organizacja bezpłatnego, ogólnodostępnego biegu „Biegamy po Północy”), Rudy Śląskiej (wymiana komputerów w SP 21), Pruszkowa (budowa i wyposażenie pawilonu dla psich seniorów przy Punkcie Adopcyjnym) i Januszkowic (stworzenie ogrodu sensorycznego przy PSP im. ks. Jana Twardowskiego). Łącznie do społeczności lokalnych trafi 600 tys. zł.

- W okolicy Milanówka brakuje bezpłatnej szkoły rodzenia – najbliższe darmowe zajęcia realizowane są w oddalonym o 15 km Pruszkowie. Jako fundacja prowadzimy szkołę rodzenia Natura NaRodzin, a na nasze zajęcia uczęszczają ciężarne z Grodziska Mazowieckiego, Milanówka, Jaktorowa, Żyrardowa, Podkowy Leśnej i innych pobliskich miejscowości. Chcemy kontynuować te działania, bo wiemy że są ważne dla kobiet, które wkrótce staną się mamami, oraz dla ich partnerów. Dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu w ramach akcji Sąsiedzka Moc możemy kontynuować te działania. Co warte podkreślenia, projekt wygrał dzięki głosom lokalnej społeczności, to tylko potwierdza, jak bardzo jego realizacja jest potrzebna. – mówi Marta Bułat z Fundacji FORT w Grodzisku Mazowieckim.  

Ostatnim etapem programu jest wypłata środków finansowych przez organizatora – firmę Netto, trzecią co do wielkości sieć dyskontów w Polsce. Etap ten zostanie uruchomiony

w lutym, dzięki temu inicjatorzy działań już wiosną i latem będą mogli wdrożyć swoje pomysły w życie. Szczegółowe opisy wyłonionych inicjatyw, informacje o akcji oraz regulamin znajdują się na stronie www.sasiedzkamoc.netto.pl

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: