Oddział Ginekologii i Położnictwa Szpitala na Wrzesinie w Pruszkowie pod kierownictwem dr Tomasza Jakubiaka zapewnia kompleksową opiekę medyczną.

Oddział dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i operacyjnym (laparoskop z możliwością stosowania fluorescencji i technik 3D, narzędzia do chirurgii laparoskopowej np. ligasure, wysokiej klasy aparat usg umożliwiający pełną diagnostykę położniczą). W zakresie ginekologii oddział oferuje pełen zakres świadczeń, ze szczególnym naciskiem na techniki małoinwazyjne (laparoskopowe, histeroskopowe), włącznie z leczeniem onkologicznym, zgodnie ze współczesnymi standardami i rekomendacjami.

Pacjentka rodząca ma zapewnioną możliwość całodobowego skorzystania ze znieczulenia zewnątrzoponowego (stosuje się również inne metody łagodzenia bólu jak TENS i Entonox). Poród może dobywać się w dowolnych pozycjach, np. wertykalnej. Zrezygnowano, zgodnie z rekomendacjami, z rutynowego nacinania krocza.

Oddział ma zapewniony stały i aktywny nadzór ze strony epidemiologa.

Wszystkie sale, zarówno porodowe, jak i poporodowe są przestronne, wyposażone tak, aby umożliwić pełen dostęp dla personelu medycznego oraz maksymalną wygodę pacjentek. Oddział dba o to, aby atmosfera była rodzinna i serdeczna, a opieka troskliwa. Ostatnio zakupiono domową (kolorową) pościel i nowe lampki przyłóżkowe, aby poprawić samopoczucie pacjentek.

W Szpitalu na Wrzesinie na świat przychodzi około 1000 – 1100 dzieci rocznie, co jest jednym z najlepszych wyników wśród szpitali powiatowych. Opieka nad matką i dzieckiem jest szczególnie troskliwa, bo szpital to placówka przyjazną mamie i noworodkowi. Ojciec dziecka ma możliwość towarzyszenia partnerce przez cały czas porodu, a w przypadku cięcia cesarskiego tata kanguruje noworodka „skóra do skóry”. Oddział Neonatologii jest wyposażony w nowoczesny sprzęt do diagnostyki i leczenia noworodków (np. aparat usg do badania mózgowia, jamy brzusznej, tarczycy, inkubatory otwarte i zamknięte, lampy do fototerapii, sprzęt do monitorowania podstawowych funkcji życiowych noworodka – pulsoksymetry i kardiomonitory). Oddział zatrudnia doświadczonych i empatycznych pediatrów – neonatologów, pod kierownictwem dr Marii Mazurskiej, przygotowanych do zajmowania się noworodkiem z patologią. W ostatnim roku odesłano do oddziałów referencyjnych jedynie 8 przedwcześnie urodzonych noworodków. Promuje się karmienie piersią i wszystkie działania kieruje się na promocję naturalnego karmienia. Nie stosuje się rutynowo dokarmiania noworodka mlekiem modyfikowanym. Na oddziale pracuje doradca laktacyjny oraz psycholog.

Oddział Ginekologiczno – Położniczy różni się tym od tego typu oddziałów w dużych stołecznych szpitalach, że zapewnia kameralną, spokojną i niemal domową atmosferę, a przy tym doskonałą, w pełni profesjonalną opiekę medyczną.

Zapraszamy serdecznie wszystkie przyszłe mamy, mieszkanki Pruszkowa oraz pobliskich  miejscowości, w tym: Piastowa, Michałowic, Brwinowa, Raszyna, Błonia, Ożarowa Mazowieckiego, Grodziska Mazowieckiego do wyboru Szpitala na Wrzesinie.

materiał zewnętrzny

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Bezpieczne i komfortowe porody w Pruszkowie


To może Cię zainteresować: