Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser–Duda odwiedziła Przedszkole Nr 1 „Pod Dębowym listkiem” w Milanówku.

Pierwsza Dama została powitana przez dyrekcję i pracowników placówki, a także przez samych podopiecznych. Przedszkolaki zaprezentowały wierszyk oraz występ artystyczny przygotowany specjalnie na spotkanie z Pierwszą Damą. Pierwsza Dama nie kryła podziwu dla małych artystów, bawiąc się i śpiewając razem z nimi.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem waszego występu. To niesamowite, jak dużo pracy włożyliście wy i wasi opiekunowie w przygotowanie tak pięknego widowiska – podkreśliła Pierwsza Dama, zwracając się do przedszkolaków oraz opiekunów.

Punktem głównym wizyty było wspólne czytanie bajki „Dzielić się czy nie dzielić. Oto jest pytanie”. Pierwsza dama opowiedziała dzieciom o tym, jak ważne jest czytanie książek w życiu każdego z nas. - Czytanie jest niezwykle ważne, zwłaszcza kiedy jesteśmy młodzi. Poszerza wyobraźnię, rozwija kreatywność. Czytanie tworzy możliwość podróży po innym świecie – podkreśliła. Jak zaznaczyła, czytanie to także rozwój poprawnej mowy i posługiwania się polszczyzną, które wpisuje się w cele obrane przez placówkę w Milanówku. Pierwsza Dama podczas rozmowy z dziećmi nawiązała także do obchodzonego 21 lutego Dnia Języka Ojczystego. Zachęciła je także do ciągłej nauki języka polskiego, np. poprzez czytanie książek.

- Czytanie będzie dla was niesamowitą przygodą. Kiedy nauczycie się już czytać, zobaczycie, jakie wielkie terapeutyczne właściwości ma czytanie. To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu – powiedziała Pierwsza Dama, zwracając się do przedszkolaków.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: O mocy czytania książek. Wizyta w przedszkolu w Milanówku


To może Cię zainteresować: