Ruszył przetarg na modernizację 17 milanowskich ulic. Pytanie, czy ten ambitny plan uda się zrealizować?

Do przebudowy w formule „zaprojektuj i wybuduj” wyznaczone zostały następujące ulice: Parkowa, Spacerowa, Kraszewskiego, Górnoleśna, Brwinowska, Grodeckiego, Żwirki, Wigury, Leśny Ślad, Piaski, Niecała, Falęcka, Dzierżanowskiego, Szczepkowskiego, Kasprowicza, św. Urszuli Ledóchowskiej, Gombrowicza.

Pozostaje otwarta kwestia, czy w przewidzianym budżecie uda się rozstrzygnąć przetarg. Przypomnijmy, że w maju Burmistrz Piotr Remiszewski złożył do Rady projekt uchwały dotyczący przebudowy 14 ulic. Projekt ten związany był częściowo z otrzymanym dofinasowaniem, a planowany koszt prac wynosił 8,8 mln zł. Milanowscy radni inaczej ocenili potrzeby miasta i mieszkańców, więc ograniczyli środki jedynie do 4 ulic, co spotkało się z protestami mieszkańców. Pod ich wpływem  zwiększyli zakres prac do 17 ulic, przy jednoczesnym ograniczeniu środków do 7,1 mln zł.

Z zaciekawieniem czekamy na rozstrzygnięcie przetargu, którego zakresu nie można zmienić. Będziemy mieli okazję przekonać się, czy wyliczenia radnych co do kosztów prac były prawidłowe. Pytanie też co dalej, jeżeli ich decyzje okażą się błędne?

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: