Przygotowując materiały publikowane w Obiektywnej Gazecie Internetowej przykładamy szczególną staranność do opisywania prostym, zrozumiałym przez możliwie wielu Czytelników językiem, trudnych spraw o szerokim wydźwięku społecznym. Niezwykle ucieszył nas fakt, w którym utwierdziliśmy się ostatnio, że nasze artykuły analizowane są też przez kancelarie współpracujące z urzędami z terenu naszego powiatu.

Ostatnio z pisma zatytułowanego „Wniosek o sprostowanie nieprawdziwej wiadomości zawartej w materiale prasowym”, przesłanym przez Pana Mikołaja Jana Ostrowskiego, reprezentującego kancelarię Ostrowski, Wołyniec i Wspólnicy Adwokaci sp. k. obsługującą „Gminę Milanówek” (cokolwiek to oznacza) dowiedzieliśmy się - o nieprawidłowości w przygotowanym przez nas artykule „Urząd bez ludzkiej twarzy”.

Zdaniem Pana Mikołaja Jana Ostrowskiego nie dołożyliśmy należytej staranności publikując informację, że pozew o eksmisję bohaterki artykułu – Pani Żanety, został przygotowany przez Kancelarię Prawną. Ponieważ w myśl art. 31a ust 5 Prawa Prasowego, Pan Adwokat Mikołaj Jan Ostrowski nie zastrzegł do wiadomości redakcji adresu korespondencyjnego, oraz imienia i nazwiska, w celu rozwiania wszelkich wątpliwości, treść pisma publikujemy pod artykułem.

Reakcja Pana adwokata, jak i jego zdanie o wydźwięku całego artykułu każą nam przypuszczać, że w sprawie coś jest na rzeczy, skoro przedstawienie jej na łamach prasy może negatywnie rzutować na „dobre imię” kancelarii, którą reprezentuje.

Niezwykle nam przykro, że opisywane przez nas działania milanowskich Jednostek Samorządu Terytorialnego mogą godzić w dobre imię kancelarii prawnych. W związku z powyższym, by rozwiać wszelkie wątpliwości pragniemy wszem i wobec oświadczyć, że kancelaria Ostrowski, Wołyniec i Wspólnicy Adwokaci sp. k. i adwokat Mikołaj Jan Ostrowski nie przygotowała pozwu o eksmisję Pani Żanety. Przygotowała go inna kancelaria prawna, natomiast Pan Mikołaj Jan Ostrowski był pełnomocnikiem w postępowaniu komorniczym prowadzonym wobec eksmitowanej Pani Żanety. Niestety przez myśl nam nie przeszło, że zadania wykonywane przez kancelarię prawną na rzecz jakiegokolwiek klienta (zapewne uczciwie i zgodne ze zbiorem zasad Etyki Adwokackiej), mogą szkodzić dobremu imieniu innej kancelarii współpracującej z tym klientem.

Cieszy nas fakt, że lektura i analiza artykułu „Urząd bez ludzkiej twarzy”, dokonana przez profesjonalnego prawnika wykazała, że jedyną rzeczą, która jego zdaniem zasługiwała na sprostowanie to stwierdzenie, że pozew (który był napisany przez inną kancelarię prawną), był napisany przez kancelarię prawną.

Z wielu miejsc w Polsce słyszymy o nasyłaniu kancelarii prawnych na niezależne, niewygodne media. Dlatego czytając ten wniosek i zastanawiając się skąd ktoś mógł wysnuć takie podejrzenia, postanowiliśmy sprawdzić, które z naszych artykułów analizowała na zlecenie jakiegokolwiek organu administracji publicznej z Milanówka kancelaria, którą reprezentuje prawnik Mikołaj Ostrowski.

Z uzyskanej odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że „żaden organ administracji publicznej nie zlecił nam monitoringu lub analizy prawnej zamieszczanych na portalu obiektywna.pl materiałów”. Bardzo nas to ucieszyło, gdyż dzięki temu mamy świadomość, że nawet prawnicy reprezentujący warszawskie kancelarie prawne czytają o naszych milanowskich problemach. Traktujemy to jako podkreślenie wagi omawianych zagadnień i liczymy na kolejne dogłębne (także społeczne) analizy prezentowanych treści. Wszystko to w trosce o lepszą informację mieszkańców Milanówka, za co z góry dziękujemy!

Warto wspomnieć, że prawnik ten wnosił, w imieniu Burmistrza Miasta Milanówka do Redaktora Naczelnego Gazety Polskiej Codziennie, o „sprostowanie nieprawdziwej wiadomości zawartej w materiale prasowym” (nie ukazało się) oraz wnioskował o „usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych Gminy Milanówek” przez niezależną radną Janinę Moławę.

W ciągu niespełna dwóch lat działania Obiektywnej Gazety Internetowej, dla wielu osób staliśmy się jednym z ważniejszych tytułów prasowych w okolicy. Pokazuje to nawet google.pl, którego zdaniem jesteśmy pierwszą z działających gazet w :

Grodzisku Mazowieckim

https://www.google.pl/search?q=gazeta+grodzisk+mazowiecki
Milanówku

https://www.google.pl/search?q=gazeta+milanówek


jak i całym Powiecie Grodziskim

https://www.google.pl/search?q=gazeta+powiat+grodziski


Naszym Czytelnikom dziękujemy za okazane i niejednokrotnie wyrażane zaufanie. Na przyszłość prosimy o dokładną analizę naszych materiałów, nawet prawników, którzy twierdzą, że obsługują postępowania sądowe Gminy Milanówek. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że w dążeniu do prawdy, w przyszłości nie przestraszą nas nawet najbardziej absurdalne wnioski kancelarii prawnych, a te słuszne na pewno uwzględnimy!

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: W dążeniu do doskonałości, czyli kilka słów o próbach kneblowania ust prasie