W niedzielę,  6 listopada br. wieczorem, salę konferencyjną Urzędu Miasta przy ul. Spacerowej wypełnili miłośnicy jazzu. Przyszli po to by posłuchać wokalistki jazzowej Agnieszki Hekiert, cenionej nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach europejskich. Pani Agnieszce towarzyszyli znani muzycy: na fortepianie Konstantin Kostov, na perkusji Patryk Dobosz, a na kontrabasie i gitarze Paweł Pańta. To była prawdziwa uczta dla ucha i ducha, którą zawdzięczamy Milanowskiemu Centrum Kultury.

Agnieszka Hekiert jest osobą wszechstronnie uzdolnioną. Komponuje, pisze teksty, aranżuje. Prowadzi również warsztaty wokalne. Jest trenerem wokalnym między innymi uczestników programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Kocha scenę, co było widać podczas wczorajszego koncertu. Bezpośrednia, szybko nawiązała kontakt z publicznością, której nie trzeba było namawiać by śpiewała z artystką. Wprowadzała w tematykę śpiewanych utworów, mówiła o kolegach i ich sukcesach.

Podczas koncertu usłyszeliśmy utwory z płyty „Stories” , zawierającej  opowieści powstałe po wydarzeniach, które miały miejsce naprawdę.  Część z nich brzmi optymistyczne, inne są smutne jeszcze inne opowiadają o miłości.  „Last Camel”,  powstał po pewnym spotkaniu na pustyni. Poznałam kiedyś na pustyni Arabów, mówiła pani Agnieszka - którzy przekonywali mnie, jak ważne w ich kraju jest mleko wielbłąda. Jeśli chcesz być piękny, zdrowy i mądry to pij mleko wielbłąda. „Folk Song”, to opowieść o ludziach, którym jest ciężko, w tym przypadku o ojcu Turku, który wydaje za mąż swoją córkę.  Usłyszeliśmy także 2 utwory, które skomponował Konstantin Kostov (Bułgar mieszkający w Monachium, znany w Europie pianista jazzowy): „ Gdyby Tylko”, któremu Konstantin – jak przyznała pani Agnieszka - nadał własny tytuł „Gdzie Butelka”i „Not a Samba”. Przed wysłuchaniem kolejnych utworów mieliśmy usiąść w wygodnym fotelu i marzyć. W marzeniach miały nam pomóc: „Prabhakar”, „Nić”. O tym, że gdy Bóg zamyka drzwi – otwiera okno, informował nas utwór „Nie płacz w liście” z tekstem ks. Jana Twardowskiego. Był również „Fragile” Stinga, a na bis – „On Green Dolphin Street” Bronisława Kapera, który za ścieżkę dźwiękową do filmu Lili otrzymał Oskara.

Na uwagę zasługuje również scenografia, w której wykorzystano dekoracyjne lampiony. Gości i przybyłych na koncert witała Zastępca Dyrektora MCK – Elżbieta Abramczuk-Kalinowska. Pani Elżbieta wręczała również kwiaty Agnieszce Hekiert, dziękując za piękny koncert.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zaduszki Jazzowe w Milanówku


To może Cię zainteresować: