W miniony czwartek w Willi Radogoszcz odbył się koncert poświęcony pamięci Joannie Antolak. Uroczystość pod nazwą '' Zaduszki Jazzowe'' zgromadziła miłośników, sympatyków oraz przyjaciół muzyki instrumentalnej. Na scenie wystąpił - Kwartet Andrzeja Antolaka.

Zaduszki jest dniem refleksji, zadumy i pamięci, o osobach nam bliskich, które zapisały się w naszych sercach. W tym ważnym dniu, udajemy się w podróż  do przeszłości, aby wspomnieć tych, których nie ma juz wśród nas. Taki właśnie charakter miał mieć koncert zagrany w hołdzie dla Joanny Antolak.

W jednej z sal, widownia miała okazje wysłuchać muzyki granej przez wykonawców:
- Andrzej Antolak (saksofon)
- Rafał Stępień (fortepian)
- Paweł Puszczało (kontrabas)
- Krzysztof Gradziuk (perkusja)

Joanna Antolak była działaczką lokalną, współpracującą z Ośrodkiem Kultury. - Była kreatorką kultury, odpowiadała za organizacje wielu wydarzeń, w tym za realizacje projektów ogólnopolskich. - mówił Łukasz Nowacki. Została zapamiętana jako inicjatorka -Stowarzyszenia Działań Twórczych ''Parabuch''. Jako jedna z pierwszych osób ''pobudziła do życia'' miejsce zwane Dworkiem Chełmońskiego w Adamowiźnie. Poprzez swoją siłę, energie i pasję potrafiła przyciągnąć do siebie ludzi. - Do udziału, w jej projektach przyłączali się ludzie, którzy chcieli dzieli się swoimi umiejętnościami i talentem. - mówił Łukasz Nowacki. Dlatego też powstałe przez nią projekty zachowały pamięć i ślad.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Grodziskie Zaduszki Jazzowe


To może Cię zainteresować: