Pierwszy z koncertów z cyklu Jazzowa Podkowa realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Autorów ZAIKS, odbył się w Pałacyku  Kasyno, w sobotę 1 października, przy wypełnionej po brzegi sali. Drugi koncert z tego cyklu odbędzie się 15 października br. Usłyszymy Włodka Pawlika.

Zebranych powitał dyrektor Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich  - Mariusz Płoszaj-Mazurek, a  młodych artystów prezentował Włodek Pawlik – Honorowy Obywatel Podkowy Leśnej. Podczas koncertu usłyszeliśmy kompozycje autorskie i standardy jazzowe w nowych interpretacjach młodych, ale już utytułowanych muzyków: Mateusza Kaszuby - fortepian, Jana Wierzbickego - kontrabas, Artura Małeckiego - perkusja.
Zebrani miłośnicy jazzu nie chcieli rozstać się z młodymi artystami, prosząc o bis.

Mateusz Kaszuba – pianista, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, a także Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Obecnie jest studentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr Piotra Wyleżoła. Laureat wielu prestiżowych konkursów rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Jan Wierzbicki – kontrabasista, gitarzysta basowy. Absolwent Wydziału Jazzu w Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina oraz Wydziału Jazzu w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Współpracował z wieloma formacjami i piosenkarzami. W kręgu jego zainteresowań muzycznych leży jazz oraz muzyka eksperymentalna.

Artur Małecki – perkusista. kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie, obecnie student Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie. Mimo bardzo młodego wieku posiada już duże doświadczenie sceniczne.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Koncert „Mateusz Kaszuba Trio”


To może Cię zainteresować: