W dniu 28 czerwca, miłośnicy jazzu, którzy licznie przybyli do Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich przy ul. Świerkowej 1 w Podkowie Leśnej, mieli okazję wysłuchać wspaniałego koncertu „ Summertime”. Witająca zebranych Dyrektow CKiO Alina Witkowska podkreśliła, że jest to nie tylko czas letni, ale czas mistrzów.
 
Tego wieczoru prawie 300 osobowa publiczność, na trwającym blisko 2 godziny koncercie, rzeczywiście słuchała mistrzów: Marka Bałatę - wiodącego wokalistę jazzowego, przez kilkanaście lat zwycięzcę corocznego plebiscytu JAZZ TOP pisma Jazz Forum w kategorii Wokalista Jazzowy, któremu towarzyszyli: na fortepianie Włodek Pawlik – polski kompozytor, pianista jazzowy i pedagog, laureat nagrody Grammy, mieszkaniec Podkowy Leśnej i na kontrabasie Paweł Pańta - kontrabasista, basista elektryczny, od wielu lat stały członek zespołów Włodka Pawlika, współpracujący nie tylko z zespołami jazzowymi ale także z orkiestrami symfonicznymi.

Marek Bałata zaprezentował się nie tylko jako wokalista ale również jako dowcipny konferansjer, świetnie nawiązujący kontakt z publicznością.

Podczas koncertu, poza tytułowym "Summertime" George Gershwina i kilkoma jazzowymi standardami, usłyszeliśmy w jazzowej interpretacji piosenki Niemena i Osieckiej oraz zaimprowizowaną przez Włodka Pawlika kołysankę, dla najmłodszej słuchaczki koncertu, a na bis Valentine’s Day.

Wychodzący z koncertu mogli kupić płytę Włodka Pawlika i kaliskich filharmoników „Night in Calisia”, a nawet uzyskać autograf kompozytora.

Ewa Kubacka - tekst, Kamil Kubacki - zdjęcia
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Summertime


To może Cię zainteresować: