10 marca br. ukazała się najnowsza płyta Włodka Pawlika „Baczyński 100”. Z tej okazji mieszkańcy Podkowy Leśnej mieli okazję zobaczyć na żywo to wyjątkowe widowisko słowno-muzyczne. Wyjątkowe tym bardziej, że z recytacjami innego znanego mieszkańca Podkowy Leśnej – Daniela Olbrychskiego.

Choć projekt powstał w zeszłym roku, by uczcić setną rocznicę urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, fani muzyki Włodka Pawlika długo musieli czekać na płytę. Trzeba przyznać, że było warto.

Koncert, który miał miejsce 19 marca, był swojego rodzaju symbiozą poezji z muzyką. Mieliśmy okazję usłyszeć skomponowane przez Włodka Pawlika utwory wokalne, które zadziwiają współczesnymi brzmieniami, nawiązującymi do idiomu współczesnego jazzu i alternatywnego pop-u, w znakomitej interpretacji Natalii Wilk i Marka Bałaty, przeplatane recytacjami Daniela Olbrychskiego. Utwory te nabierają jeszcze większej mocy, gdy pamiętamy, że twórczość Baczyńskiego jest poezją wojny. W tym momencie, obserwując wojnę na wyniszczenie ludności cywilnej Ukrainy, prowadzonej przez Rosję, dużo łatwiej uzmysłowić sobie tragizm czasów artysty.

Warto dodać, że zarówno płytę, jak i podkowiański koncert Włodek Pawlik dedykował Ukrainie. Po koncercie można było nabyć wyjątkowe zestawy płyt, a dochód z 10 zestawów zasilił konto wsparcia gości z Ukrainy przebywających w Podkowie Leśnej.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Włodek Pawlik i Daniel Olbrychski na jednej scenie


To może Cię zainteresować: