Miło nam poinformować, że film „Zabij to i wyjedź z tego miasta", związanego z Podkową Leśną Mariusza Wilczyńskiego znalazł się oficjalnie wśród dzieł, które powalczą o nominację do Oscara!

Mariusz Wilczyński jest uznanym twórcą filmów animowanych, artystą malarzem i wykładowcą łódzkiej Filmówki. Film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” realizowany był przez 13 lat i zachwycił światowych krytyków. Głosu w nim użyczyli między innymi Daniel Olbrychski – mieszkaniec Podkowy Leśnej i Krystyna Janda – mieszkanka Milanówka.

Film to portret minionego czasu nasycony osobistą i zbiorową pamięcią, to filmowy kolaż utkany z chwil, spotkań, rozmów i miejsc czasów PRL. Warstwa wizualna i dźwiękowa filmu działa, jak podróż w czasie do miejsc już nieistniejących – mieszkań, sklepów, stacji kolejowych, przystanków tramwajowych i pensjonatów nad morzem. Wilczyński zaludnia ulice, tramwaje i sklepy przemysłowej Łodzi postaciami, skrawkami pamięci i szlagierami z dawnych lat, które przenoszą nas z powrotem do świata naszej młodości. Bohaterowie filmu, którymi są zarówno przyjaciele twórcy, jak i jego rodzina, wędrują przez labirynt pamięci reżysera, który swoją opowieścią przeciwstawia się ciemności i zapomnieniu.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: