W niedzielę 17 kwietnia 2016 roku, mieszkańcy naszych okolic podczas spokojnego, rodzinnego pikniku zorganizowanego przez Komitet Obrony Demokracji – Miasta Ogrody, mieli okazję uhonorować dwie polskie Konstytucje – z 3 maja 1791 r. i z 2 kwietnia 1997 r. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

Piknik zorganizowany w Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej zgromadził bardzo wielu mieszkańców z Trójmiasta Ogrodów, ale też Grodziska Mazowieckiego. Słoneczna pogoda zachęcała do spędzenia tego dnia na świeżym powietrzu, a Piknik z Konstytucją pozwolił spędzić ten czas w miłej, rodzinnej i wyjątkowej atmosferze.

Wydarzenie rozpoczęło się odczytem preambuły Konstytucji przez Daniela Olbrychskiego. Podczas pikniku organizatorzy przewidzieli wiele konkursów w tym z wiedzy o obu Konstytucjach dla dzieci i dla dorosłych. Czas umilał koncert w wykonaniu Marka Majewskiego. Na każdego czekał egzemplarz Konstytucji i okolicznościowa gazetka, którą można było przeczytać przy kawie, jedząc pyszne ciasto upieczone przez organizatorów. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych, którzy mogli wykazać swój talent w konkursie rysunkowym, a następnie pobawić się podczas puszczania baniek, pomalować sobie buzie, czy zjeść przepyszną krówkę.

Nie było głośnych i pompatycznych przemówień, usilnej indoktrynacji przybyłych gości, walki i wyśmiewania odmiennych poglądów. Była za to spokojna atmosfera, w której każdy mógł w wolnej chwili wymienić się swoimi poglądami z organizatorami i spokojnie, merytorycznie porozmawiać na temat obecnych wydarzeń politycznych i społecznych. Dodatkowo każdy z zainteresowanych mógł złożyć swój podpis pod Obywatelskim Projektem Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Zachęcamy do przejrzenia zdjęć i udziału w podobnych wydarzeniach organizowanych w przyszłości.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Piknik z Konstytucją


To może Cię zainteresować: