Piknik historyczny na stałe wpisał się w miejski kalendarz wydarzeń Grodziska Mazowieckiego. W tym roku jednak na mieszkańców czekały dodatkowe atrakcje, które uświetniły jubileusz 500-lecia miasta.

Sobotnie popołudnie upłynęło mieszkańcom Grodziska Mazowieckiego na pikniku historycznym, który w tym roku zorganizowany został w Parku Skarbków. Tradycyjnie jedną z atrakcji były rekonstrukcje historyczne, pokazy hippiczne i stoiska rzemieślnicze, gdzie znaleźć można było m.in. ręcznie robioną biżuterię czy wykuć okolicznościową monetę. Były również stoiska z naturalnymi kosmetykami, miodami i kuchnią staropolską, a jako poczęstunek dla gości przygotowano żurek i chłodnik wraz z bułkami, wypiekanymi na podstawie przepisu naszych przodków.

Wyjątkowe niespodzianki na tę okazję przygotowała Poczta Polska. Filateliści mogli zakupić specjalne znaczki pocztowe, które zostały przygotowane z okazji 500-lecia miasta oraz inne sygnowane grodziskim herbem pamiątki. Podczas wydarzenia nie zabrakło także pokazu musztry w wykonaniu rekonstruktorów, a największy efekt wśród publiczności wywołał strzał z armaty.

Przez całe spotkanie zainteresowani mogli przejechać się bryczką po Parku, a najmłodsi brać udział w warsztatach. Specjalnie na tę okoliczność pojawiła się także królowa Bona wraz ze swoją świtą, która podpisała akt lokacyjny Grodziska i chętnie pozowała do zdjęć. Nie zabrakło również stoiska Klubu Seniora w Łąkach i Zabłotni.

Niestety ze względu na pogodę odwołano gwiazdę wieczoru, czyli zespół Żmij. Koncert przeniesiemy został na 17 września, kiedy odbędzie się Piknik historyczny w dzielnicy Łąki.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Piknik historyczny na 500-lecie Grodziska


To może Cię zainteresować: