Zapraszamy na paradę 500-lecia Grodziska Mazowieckiego

Już 12 czerwca o godz. 12:00 rozpocznie się Wielka Parada 500-lecia Grodziska Mazowieckiego. Będzie to wyjątkowe widowisko, które z pewnością zapisze się na kartach historii miasta. Uczestnicy przemarszu zostaną uwiecznieni na wspólnej fotografii z drona, a całość parady będzie filmowana z kilku kamer. W rezultacie powstanie film, którego częścią będą mieszkańcy gminy, goście z Polski oraz delegacje zagraniczne.

We wspólnym świętowaniu 500-lecia Grodziska Mazowieckiego będą uczestniczyć: Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Zdzisław Sipiera poseł na Sejm RP, starostwo powiatu grodziskiego i pruszkowskiego, jednostki samorządowe, rada miejska, sołectwa, zasłużeni i honorowi obywatele, miasta ościenne, mundurowi, grodziskie firmy, przedszkola i szkoły, stowarzyszenia, kluby sportowe, szkoły tańca, orkiestry, delegacje miast partnerskich z Austrii, Litwy, Francji, a także z Giżycka i inni. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili również artyści: Katarzyna Pakosińska, Andrzej Grabowski, Bohdan Łazuka.

Parada ruszy w samo południe z placu przed Centrum Kultury i przejdzie deptakiem w kierunku ulicy 1 Maja przy dworcu PKP, gdzie będzie ustawiona scena plenerowa.

Tego dnia odbędzie się także Międzynarodowy Jarmark Produktów Regionalnych wzdłuż ul. 1 Maja i na deptaku, gdzie swoje wyroby zaprezentuje ponad 100 wystawców, nie tylko z Polski, ale także Europy.

Całość uświetnią występy artystyczne: Small Band Giżycko (godz.14.00), Grodziska Orkiestra Rozrywkowa pod batutą Tomasza Kirszlinga (godz.15.00), Shot Adamshvili (16.00). Gwiazdą imprezy będzie Jacek Kawalec z zespołem z programem „Muzyczne twarze Kawalca”, którego występ rozpocznie się o godz. 18.00.  Zapraszamy!

Szczegółowe informacje na stronie Gminy Grodzisk Mazowiecki: https://grodzisk.pl/2022/06/parada-500-lecia-grodziska-mazowieckiego/

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: