Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego uczcili 500. urodziny miasta. Po nadzwyczajnej, plenerowej Sesji Rady Miasta, mieli okazję uczestniczyć w wieczornym spacerze śladem obrazów Józefa Chełmońskiego.

W tym roku kalendarz wydarzeń Grodziska Mazowieckiego obfituje w wiele ciekawych inicjatyw. Choć atrakcje jeszcze się nie kończą, główne uroczystości odbyły się 22 lipca. Tego dnia w samo południe na Placu Wolności Radni i zebrani goście rozpoczęli uroczystą plenerową Sesję, a w ciągu dnia obowiązywały darmowe wejściówki na basen i do grodziskich kin. Wieczorem zaś podczas wspólnego spaceru podziwiać można było obrazy Józefa Chełmońskiego, które tworzą plenerową galerię sztuki wzdłuż miejskiego deptaku. Spacer tradycyjnie poprowadził Łukasz Nowacki, który opowiedział zebranym o genezie powstania obrazów, przeplatając opowieść historią o życiu i twórczości artysty. Dodatkowym akcentem były również ciekawostki dotyczące budynków znajdujących się na trasie spaceru, czyli od dworca PKP do Placu Wolności. Na wydarzenie przybyło całe mnóstwo osób, w tym mieszkańców, przedstawicieli samorządu i innych zaproszonych gości. Mieszkańcom towarzyszyli również pracownicy Urzędu Miasta, którzy przez cały dzień ubrani byli w stroje z epoki.

Na zakończenie spaceru na mieszkańców czekały niespodzianki. Jedna z grodziskich cukierni przygotowała okolicznościowe słodkości, a na samym Placu posłuchać można było muzyki na żywo. Można było także podziwiać zrewitalizowany Plac Wolności wraz z zielenią i podświetlaną fontanną, które miesiąc wcześniej, przed dokończeniem prac, wyjątkowo zostały udostępnione mieszkańcom.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Historyczny spacer


To może Cię zainteresować: