W miniony weekend uczestniczyliśmy w uroczystym przecięciu wstęgi z okazji zakończenia rozbudowy szkoły podstawowej im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie. Uroczystości towarzyszył piknik ekologiczny, który przyciągnął wielu mieszkańców.

Rok temu wszyscy chcieli rozbudować szkołę. Dzieci kończyły lekcje prawie o 17.00 – mówił Piotr Rybka, Wójt Gminy Żabia Wola. – Zastanawialiśmy się, co z tym zrobić? Skonstruowaliśmy wraz z rodzicami i gronem pedagogicznym zespół i to są właśnie owoce tego naszego zaangażowania. Tak jak powiedział Archimedes, dajcie mi punkt podparcia, a poruszę ziemię. Ja w tym momencie powiem: dajcie mi punkt oparcia, a wraz z naszym zespołem znajdę porządną firmę i zrobimy rozbudowę szkoły, nie w kilka lat, a kilka miesięcy. Punktem podparcia dla naszej gminy są zaś środki zewnętrzne. W listopadzie zeszłego roku wbijaliśmy łopatę, pół roku później stoi rozbudowana szkoła.

Warto dodać, że szkoła została rozbudowana dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu dla gmin popegeerowskich. – Bardzo nas cieszy, gdy jeździmy po Polsce i widzimy obiekty budowane z dofinansowaniem rządowym i to tak jak tutaj, z ponad 70% kosztem inwestycji – 2,6mln zł – mówił minister Piotr Uściński. – To naprawdę duże wsparcie, które jest w wielu miejscach w Polsce. Tutaj w Gminie Żabia Wola te pieniądze są dobrze wydawane.

Otwarciu szkoły towarzyszył Rodzinny Piknik Ekologiczny „W zgodzie z naturą”. Na wszystkich gości czekały nie lada atrakcje, liczne konkursy oraz przedstawienie w wykonaniu uczniów szkoły. Odbyły się też zawody sprawnościowe na dmuchanym torze przeszkód przygotowane przez Rekin Team.

Zachęcamy do zeskanowania kodu QR i obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Szkoła w tempie ekspresowym


To może Cię zainteresować: