Taekwon-do zostało stworzone w Korei do celów militarnych, następnie zostało zaadaptowane do użytku cywilnego, jego twórcą jest gen. Choi Hong-hi. W Ojrzanowie pod wodzą prezesa Wojciecha Granicy działa Uczniowski Klub Sportowy Rekin Team, który promuje właśnie tę dyscyplinę sportu.

Rekin Team to klub stworzony przez grupę rodziców działających od 2017 roku, który organizuje nieodpłatne, pozalekcyjne zajęcia sportowe. W ramach klubu ćwiczy obecnie ponad 20-stu zawodników. Oprócz wspólnych treningów wyjeżdżają na zawody, a sukcesów może im pozazdrościć niejeden klub sportowy. Ostatnio Rekin Team wrócił z rozgrywanych w Oleśnicy Międzynarodowych Zawodów Polskiego Zrzeszenia Tekwon-do ITF No406 i Klubu Dosan. Złoto w układach formalnych 6-3 Cup i srebro w Walkach LC junior młodszy zdobyła Kinga Woźnicka, w kategorii Dorośli Light Contact zwyciężył Wojciech Nowosielski. Konstancja Niedźwiecka cieszy się z podwójnego srebra: w kategorii Walki LC Junior Kobiet – 55 kg i w Układach Formalnych 10-7 CUP. Mikołaj Granica zdobył srebrny medal w kategorii Walki Light Cintact Junior -55 kg. Rafael Ciszewski wywalczył brąz w kategorii Walki Light Contact Junior – 65 kg.

28 listopada w Centrum Inicjatyw Społecznych w Ojrzanowie ma odbyć się kolejna impreza sportowa  –  II Puchar Polski Taekwondo ITF.  – Zaplanowany jest przyjazd około 11 klubów z całej Polski w tym sama czołówka zawodników ITF. Planujemy wystąpić do Polskiego Komitetu Olimpijskiego o ponowny patronat honorowy nad imprezą – mówi Wojciech Granica, prezes UKS Rekin Team. – Nie wiemy czy uda się zorganizowanie z powodów pandemii, ale my będziemy gotowi na kolejne zawody, na pewno odbędą się w tym lub w przyszłym roku, ponieważ pierwsza edycja była bardzo udana i chwalona nie tylko przez trenerów, ale i przez samych zawodników.

Redakcja Obiektywnej z przyjemnością będzie informować o kolejnych sukcesach młodych sportowców z Ojrzanowa.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: