W minioną sobotę 6 maja 2023 w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej im. S. Dziewulskiej w Ojrzanowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Karate Tradycyjnym, zorganizowane przez Mazowiecki Związek Karate Tradycyjnego oraz  Karate Klub Pruszków. Była to najważniejsza impreza sportowa w tej dyscyplinie na poziomie Mazowsza w tym roku.

Dzisiejsze zawody to impreza mistrzowska, najważniejsza w województwie – mówił nam organizator Jerzy Szcząchor, prezes MZKT. – Mamy puchary, czy ligę Mazowsza, ale Mistrzostwa są tą najbardziej prestiżową imprezą. Rangę zawodów podnosi fakt, że jest to jednocześnie turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych od młodzika do seniora.

– Chciałem przywitać wszystkich w najbardziej gościnnej gminie w Polsce – mówił na otwarciu zawodów Wójt Piotr Rybka. – Widzę tu wielu mistrzów na sali, ale chciałbym również życzyć, tym najmłodszym, zaczynającym swoją przygodę z karate, by też zdobyli stopień mistrzowski - czarny pas. A te dzisiejsze zawody niech będą takim jednym ze stopni, które doprowadzą was do mistrzostwa.

O randze zawodów niech świadczy fakt, że zgłoszonych zostało 247 zawodników rywalizujących w różnych konkurencjach indywidualnych: Kata, Kumite, Fukugo i drużynowych: Kata, Kumite i En-Bu. W szranki stanęli zawodnicy z 8 klubów mazowieckich m. in. Z: Warszawy, Sochaczewa, Pruszkowa czy Płocka. Na sali mogliśmy spotkać też medalistów ostatniego Pucharu Świata dzieci, a także aktualnych mistrzów świata w grupie młodzieżowców, juniorów i kadetów. Trzeba przyznać, tego dnia było co oglądać, a świeże ojrzanowskie powietrze do późnych godzin przeszywało gromkie kiai!

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Poznaliśmy przyszłych mistrzów karate


To może Cię zainteresować: