Sobotni poranek był wyjątkowo ciekawym czasem dla mieszkańców Ojrzanowa. To, co do tej pory mogli oglądać tylko na kanałach Discovery, działo się w ich miejscowości, przez którą przejechał mega transport z prawie gotowym nowym budynkiem szkoły.

Warto przypomnieć, że w listopadzie 2022 r. podpisana została umowa na rozbudowę Szkoły Podstawowej im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie. – W ostatnich dwóch latach skupiliśmy się mocno na szkolnictwie – mówił wówczas Wójt Żabiej Woli, Piotr Rybka. – To już trzecia szkoła, gdzie mamy podpisany kontrakt i rozpoczęliśmy jej przebudowę.

Trudno było uwierzyć w zapowiadany wówczas wiosenny koniec inwestycji. Długo z resztą wydawało się, że nic nie dzieje się na placu budowy. Wszystko zmieniło się w ostatnich dniach, gdy dotarła do nas informacja o mega transporcie, który wyrusza z okolic Krakowa z niemal gotowym budynkiem szkoły. – Jest to szkoła o specjalistycznej technologii modułowej, bardzo trwała. Dostajemy gwarancję 100 lat na żywotność tej konstrukcji – tłumaczył nam obecny podczas rozładunku transportu Piotr Rybka. – Budynek został wykonany w zakładzie produkcyjnym pod Krakowem. Rzeczywiście dla mieszkańców nie było widoczne, że ta inwestycja trwa. Przygotowanie fundamentów i zagospodarowanie terenów trwało kilka tygodni, natomiast równie szybko, bo w niespełna 5 miesięcy powstała ta szkoła w zakładzie produkcyjnym i dziś przyjechała w formie 10 modułów, które po złączeniu stworzą cztery duże sale dydaktyczne, dla 25 uczniów każda. Jestem przekonany, że spełni ona oczekiwania naszych najmłodszych mieszkańców i uczniowie w Ojrzanowie nie będą musieli chodzić do szkoły na dwie zmiany.

Pomimo soboty, tempo prac na placu budowy było zawrotne i prawdopodobnie zanim skończyłem pisać artykuł, wszystkie moduły zostały ustawione na swym miejscu. Moduły przyjechały z niemal gotowymi instalacjami. Pozostały w nich jedynie drobne prace wykończeniowe, które mają zakończyć się 19 maja. Uroczyste otwarcie nowych sal wraz z wielkim piknikiem planowane jest na 18 czerwca.

Warto dodać, że to już trzecia placówka edukacyjna przebudowywana przez gminę w obecnej kadencji, a warta 3,6 mln zł inwestycja nie byłaby możliwa bez 2,6 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Szkoła przyjechała do Ojrzanowa


To może Cię zainteresować: