Rozbudowują szkołę w Ojrzanowie

W listopadzie podpisana została umowa na rozbudowę Szkoły Podstawowej im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie. To już trzecia placówka edukacyjna przebudowywana przez gminę w obecnej kadencji. Planowane prace pozwolą na likwidację zmianowości w szkole.

- W ostatnich dwóch latach skupiliśmy się mocno na szkolnictwie – mówił nam Wójt Żabiej Woli, Piotr Rybka. – To już trzecia szkoła, gdzie mamy podpisany kontrakt i wbiliśmy przysłowiową łopatę. Wykonawca aktualnie przygotowuje teren budowy i wykonał odwierty. Jeszcze w tym roku kalendarzowym spodziewamy się wylania fundamentów, a w tym roku szkolnym zakończenia inwestycji.

Zgodnie z planem do końca kwietnia szkoła będzie rozbudowana o cztery pełnowymiarowe sale dydaktyczne. Całkowita powierzchnia zabudowy wraz z ciągami komunikacyjnymi to 406,5 m2. Inwestycja opiewa na kwotę 3,6mln zł, z czego 2,6 mln zł to środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Jak zaznaczył Wójt Piotr Rybka. – Polski Ład bardzo pomógł naszej gminie i przede wszystkim naszym mieszkańcom. Po zakończonej inwestycji możliwe jest wykluczenie zmianowości w tej szkole, jednak z racji tego, że Żabia Wola bardzo szybko się rozwija, to spodziewamy się, że za 2 lata będzie trzeba znów myśleć o rozbudowie lub powrocie do zmianowości. Jak zaznaczył wójt, obecny projekt na szczęście przewiduje możliwość łatwej dalszej rozbudowy szkoły.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: