W sobotę, 2 grudnia br. w grodziskiej hali widowiskowo-sportowej CAiIS rozegrany został II Puchar Polski Dzieci i Młodzików i I Puchar Młodego Mistrza w Karate Olimpijskim. Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem najlepszych klubów w Polsce i stały na bardzo wysokim poziomie. Uczestniczyło w nich ponad 600 zawodników z 61 klubów. W klasyfikacji generalnej zawodów rywali zdeklasował grodziski klub UKS Budo – organizator wydarzenia – zdobywając w sumie 36 medali.

Nie tak dawno pisaliśmy o jubileuszu 10-lecia UKS Budo. Zorganizowane zostało wówczas seminarium Festiwal Karate for Life. Było to nie tylko ważne wydarzenie w historii klubu, ale też niezwykle istotny aspekt przygotowań do najważniejszych zawodów w roku – II Pucharu Polski Dzieci i Młodzików, których organizatorem było w tym roku właśnie UKS Budo. Dla młodych zawodników i ich rodzin oznaczało to niezwykle trudną jesień. Wielu z nich trenowało po 5 dni w tygodniu, poświęcając też weekendy na sparingi i różne zawody. Przygotowania te dały jednak niesamowity efekt sportowy. Świetnej organizacji zawodów pomogło też zaangażowanie rodzin i starszych zawodników, czyli ponad 70 wolontariuszy, którzy pomagali w przygotowaniach i prowadzeniu zawodów. Dzięki temu zaangażowaniu i wizji szefa klubu – Jakuba Malickiego, jak i wsparciu 25 sponsorów, były to najlepiej zorganizowane zawody tego typu w Polsce.

Gratulacje dla UKS Budo – powiedział podczas otwarcia zawodów Burmistrz Grodziska Maz. Grzegorz Benedykciński. – Robicie tak wielkie i wspaniałe rzeczy. Dziękuję wam za to, że dajecie szczęście tak dużej grupie dzieciaków. Cieszę się, że te zawody odbywają się w Grodzisku Mazowieckim.

Niewątpliwie tego dnia nie zabrakło wielkich, sportowych emocji. Młodzi mistrzowie otrzymali wspaniałe puchary, medale i liczne nagrody za swój trud z rąk osób, które dla wielu z nich są wzorem – Julii Daniszewskiej – medalistki Ligii Światowej oraz medalistów Igrzysk Europejskich: Michała Bąbosa i Miłosza Sabieckiego. Zawody, nie tylko pod kątem organizacyjnym, ale przede wszystkim sportowym, były olbrzymim sukcesem UKS Budo. Zawodnicy reprezentujący barwy klubu zdobyli 36 medali, w tym 7 złotych, 14 srebrnych i 15 brązowych. Drugi w klasyfikacji klub – Kaisho Karate Klub zdobył 11 medali, a trzeci KS Olimp z Łodzi 10. Tak wielka przewaga nie może być dziełem przypadku! Śmiało można powiedzieć, że UKS Budo staje się najlepszym w Polsce klubem dla dzieci i młodzieży.

Jestem szczęśliwy. Było bardzo dużo emocji – mówił nam tuż po zakończeniu turnieju Kuba Malicki szef UKS Budo. – Finały były naprawdę przepiękne. Wszystkim się bardzo podobała hala i oprawa, dzieci są bardzo zadowolone z nagród, a wyniki młodzieży dają dobre perspektywy dla startów w przyszłości. Dziękuję wszystkim wolontariuszom i sponsorom, bo to oni zrobili robotę. Ja włożyłem serducho, oni wszystko, co mogli, żeby pomóc i dzięki nim to się udało.

Gratulujemy wspaniałych zawodów, a młodym sportowcom życzymy wiele wytrwałości, by młodzieżowe sukcesy sportowe przekuć w seniorskie!

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Najlepszy klub w Polsce


To może Cię zainteresować: